>ALLAHIN EMRİYLE

13

>
İşte beklenen gün geldiiiii. Aslıcığım, canımın içi, güzel kardeşim evliliğe ilk adım atıyor…. 1 Eylül akşamı, geleneklerimize!!!!!! göre kız isteme olayımız gerçekleşti…Günlerdir yapılan telaş, hazırlık ve heyecan tatlı bir şekilde sonlandı.. Tabi gecenin organizasyonunu yine ben yaptım ama iş yoğunluğundan gerekli hazırlıkları anneciğim en mükemmel şekliyle tamamlamış. Bana da Menekşeyi (apartman görevlimizin eşi) alıp gitmek kaldı… O gece Menekşe elimiz ayağımız oldu….
Efendim ben kız isteme esnasında cadı kızım Duruyu uyutmakla meşgul olduğum için olaya hakim olamadım ama galiba kızı babam değil babaannem göndermiş….. Çünkü babam o sırada Barışa, kızı ancak sorduğu şu soruyu cevaplarsa alabileceğini söylüyormuş… “Senin Yaptığını Çorumlu Bile Yapmaz” lafı nerdeb geliyor…. Çorumlu olan zavallı Barış kem küm edip cevabı veremeyince allahtan dayısı imdadına yetişip iki ayrı hikayeyle olayı bitirmiş…. Babam mutlaka hikayeleri araştıracaktı ama….
O akşam biz anneanne, babaanne, Yüksel Yeyzem onun kızı Gül, Aslının arkadaşı Pınar ve bizim aile olarak tüm salonu kaplamıştık…. Misafirler gelince yer bulursa ne ala…..
İşte beklenen an geldi. Zillllllllllllllllllllll…. Bizmkiler çok heyecanlı değildi Allah için… Ne de olsa alıştılar artık bu olaylara. Hatta bir ekip bile kurabiliriz, kız evlendirme ekibi…. Hem de uluslararası…. Ama Barışlar çok heyecanlı görünüyordu…..Fakat Barış gerçekten harika olmuştu… Takım elbise bir insana bu kadar yakışır. Bora, Barışın kardeşi kız arkadaşı Iraz la gelmişti… Iraz ve Borayı da ilk defa bu kadar hanımcık ve beycik gördüm çok tatlılardı…. Bizim komik Bora, o gece pek usluydu. En çok eğlenen de Irazla ben olduk galiba mutfakta, kız tarafı erkek tarafı muhabbeti yaparken… Boranın anne ve babası, dayı ve yengesi de konuklarımızdı….
Kahveler yapıldı, çaylar demlendi, yiyecekler yendi….Muhabbet çok iyiydi… Bu arada annem tüm yiyecek ve içecekleri mutfak dar olduğundan apartman komşularına dağıttığı için aşağı yukarı karşı komşu drken epey de yorulduk. Ama herşeye değdi.. Aramıza Barış geldi… Onu çok seviyorum, çünkü çok bizden, çok doğal, çok içi dışında,çok sakin… Umarım hep mutlu olurlar ve ben hep onları böyle görürüm…

13 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz