Banu'ca Basın'da

Babyjoy dinle bugün ben varım

22 Kasım 2016

Radyo dinliyor musunuz bilmiyorum ama ben en son aldığım doğum günü hediyem radyo ile yine eski günlere döndüm. Arkası yarın, efekt Korkmaz Çakar. Bizim nesil çok iyi bilir bunu. Heyecanla beklerdik ertesi günü. Polis radyosu vardı, en son çıkan şarkılar çalardı bir de istekler. Ekmek almaya diye çıktı bir daha kendisinden haber alınamadı. Bu da Polis Radyosu’nda sıkça olan anonslardandı.

Arabada sürekli radyo dinlesem de evde doğruya doğru pek açmıyordum. Geçen yıl arkadaşlarım mavi bir radyo aldılar bana ve o günden beri iyi bir radyo dinleyicisi oldum. Bu arada şimdi aklıma geldi, ilk kez bir radyo programına katılmam da ilk kitabım Hayat Çocukla Güzel sayesinde olmuştu. Geveze Show’a konuk olmuştum. Sonrasında pek çok radyo programına konuk olarak katıldım ve çok da keyif aldım.

Bugün de o günlerden biri ve ben Karnaval Radyo’nun Babyjoy programında Ayşe Öner’in  konuğu oldum. Anneler Anlatıyor adlı program bugün 16:00 – 17:00 saatleri arasında yayınlanacak.

22112016_banutozluyurt1Programın tekrarı ise Perşembe 16:00 – 17:00 ve Cumartesi 14:00 – 15:00 saatleri arasında olacak. Programın ilk yarısında anneliğimi anlattım ve ilk defa çok özel bir konudan bahsettim. Biraz dokunaklı olabilir ama herkesin de başına gelebilir. İkinci yarıda yaptığım işler, projeler oldu konumuz. Kısacası çok samimi bir program oldu diyebilirim.

unnamed

Bilgisayardan www.karnaval.com/babyjoydinle linkinde, mobil cihazlarda ise Karnaval Radyo uygulamasındaki BabyJoy kanalından dinleyebilirsiniz.

No Comments

Leave a Reply

Berlin in Berlin ödül almış, ödülden çok filmdeki erotik sahne konuşuluyor, Uğur Mumcu öldürülmüş…Nihan’ın iki ülke ve 20 yıllık zaman dilimini kapsayan hikayesinin arka fonunda Türkiye’nin o yıllardaki sosyal ve siyasi panoraması var…

Kitabı okurken Banu Tozluyurt’un tanınmış yazarlara; bir Banu’luk yer açın ben geliyorum diyen ayak sesleri duyuluyor…

Nihan, Kamer ve Seval’i babaları cumartesi günleri halaları Ayla’nın oturduğu Kadıköy’e götürürdü. Belki de balıkçılar çarşısında balık alırken yanlarından geçtiniz. Ya da Üsküdar’dan Nihan’la aynı vapura bindiniz, yanyana oturdunuz… Hikayedeki gerçeklik duygusu o kadar geçiyor ki insana sokakta yürüyen bir genç kıza acaba bu Nihan’mı diye bakabilirsiniz…

Lale Celepoğlu

D & R    /    İdefix    /    Kitap Yurdu    /    Babil.com