Nereye Katılsak

Hayallere dokunuyoruz

29 Eylül 2012

Hayatımda tüm yaptıklarım için bana ilham veren güç, misyonum olan “bilgiyi paylaşmak”, “ihtiyacını olana yardım eli uzatmak”, “bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine yaşamak” felsefesinden yola çıkarak içinde bulunmaktan gurur duymanın yanısıra, ülkem için, kadınlar için, çocuklar için, insanlar için birşeyler yapma ve elimi taşın altına sokma fırsatı bulduğum derneğim STET’in harika bir etkinliğini paylaşacağım şimdi sizinle…Üstelik bu etkinlikte eğitimcilerden biri de benim. Hayallerine dokunmak isteyen tüm kadınları bekliyoruz…Sadece belirtilen adreslere mail atmanız yeterli. Haydi Pozitif Kadın Zirvemizde siz de yerinizi alın.

“HAYALİME DOKUN” Pozitif Kadın Zirvesi

Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği (STET) ve Şişli Belediyesi Sıcak Eller Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “HAYALİME DOKUN” – Pozitif Kadın Zirvesi, 9 Ekim 2012 Salı günü Şişli Derviş Eroğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

STET Ekibi tarafından hazırlanan “HAYALİME DOKUN”- Pozitif Kadın Zirvesi’nde, ülkemizde yaşayan farklı eğitim ve gelir seviyesindeki kadınların hayattan beklentilerine ve hayallerine yönelik farkındalık kazandırmak ve mevcut durumlarını irdeleyerek, kendilerine bir yol haritası çıkarmalarını sağlamak amaçlanıyor.

 • Yaşam amacımı bulamıyorum, bir vizyona ihtiyacım var!
 • Kendimi daha değerli ve önemli hissetmek istiyorum!
 • Anne oldum, işi bıraktım ama evden çalışmak istiyorum, ne yapabilirim?
 • Yıllar önce iyi bir üniversiteden mezun oldum ama hiç çalışmadım, şimdi iş hayatına başlamaya korkuyorum!
 • İş arıyorum, bulamıyorum, acaba yanlış bir şey mi yapıyorum?
 • İşyerinde hep kendi işimi yaptığımı hayal ediyorum, ama nasıl yapacağımı bilmiyorum!

Bu ve benzeri soruları soran her kadına açık olan seminer;  Şişli Belediyesi Derviş Eroğlu Kültür Merkezi’nde 9 Ekim 2012 Salı günü 10:00 -17:00 saatleri arasında STET’ten Ayşe Tolga’nın moderatörlüğünde profesyonel koç ve eğitimciler Banu Tozluyurt ve Işık Taçoğlu tarafından  interaktif olarak gerçekleştirilecek.

STET- Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği

 Ülkemizdeki kadınlara, insan hakları, anayasal haklar, sağlık sorunları, psikolojik destek gibi pek çok konuda makro ve mikro ölçekte danışmanlık hizmeti veren STET, “sorunsuz çocuk sorumlu ebeveyn” sloganından hareketle ebeveynlere daha iyi anne ve baba olmaları konusunda destek oluyor.  Dernek, ayrıca çocukların ihtiyaçları, davranış biçimleri konusunda onları bilinçlendirerek sağlıklı nesiller yaratacak projeler geliştirerek etkinlikler düzenliyor.

   Facebook: STET ( Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu) Derneği  Twitter@stetdernek

İletişim için: ayse@stetdernek.orgbanu@stetdernek.org, isiktacoglu@stetdernek.org

5 Comments

 • Reply bahar inam 29 Eylül 2012 at 13:10

  HARİKASIN…ÖĞRENCİM OLDUĞUN İÇİN ÇOK MUTLUYUM..ŞU ANDA YOL GÖZSTERİCİMİZ OLDUĞUN İÇİN DAHA DA KEYİFLİYİM..YOLUN AÇIK OLSUN…

  • Reply Banut 29 Eylül 2012 at 13:45

   sizler benim yol göstericimdiniz, farklı birşey olabilir mi

 • Reply Berna 01 Ekim 2012 at 22:18

  Banu cum çok güzel bir çalışma, derneğinizi de inceledim, çok beğendim, valla katkım olabilecek birşey olursa ben de katkıda bulunmak isterim. Çok kolay gelsin. Sevgiler.

  • Reply Banut 02 Ekim 2012 at 14:14

   tabii canım mutlaka ararız seni

 • Reply zeynep goktaş 05 Ekim 2012 at 08:41

  Böyle güzel ve gerekli bir etkinliğe gösterdiğin duyarlılık ve katkılarından dolayı yine bir tebrik hakediyorsun Işık İnsan…

 • Leave a Reply

  Berlin in Berlin ödül almış, ödülden çok filmdeki erotik sahne konuşuluyor, Uğur Mumcu öldürülmüş…Nihan’ın iki ülke ve 20 yıllık zaman dilimini kapsayan hikayesinin arka fonunda Türkiye’nin o yıllardaki sosyal ve siyasi panoraması var…

  Kitabı okurken Banu Tozluyurt’un tanınmış yazarlara; bir Banu’luk yer açın ben geliyorum diyen ayak sesleri duyuluyor…

  Nihan, Kamer ve Seval’i babaları cumartesi günleri halaları Ayla’nın oturduğu Kadıköy’e götürürdü. Belki de balıkçılar çarşısında balık alırken yanlarından geçtiniz. Ya da Üsküdar’dan Nihan’la aynı vapura bindiniz, yanyana oturdunuz… Hikayedeki gerçeklik duygusu o kadar geçiyor ki insana sokakta yürüyen bir genç kıza acaba bu Nihan’mı diye bakabilirsiniz…

  Lale Celepoğlu

  D & R    /    İdefix    /    Kitap Yurdu    /    Babil.com