Ne Okusak Nereye Katılsak

Mart Ayında Bolca Görüşelim

12 Şubat 2018

Mart ayında bolca görüşelim, nasıl mı? Mart kapıdan baktırır, Banu sizi etkinlik etkinlik dolaştırır, söylemedi demeyin. Yok duymadım, yok sabahtı, yok hafta içiydi, yok hafta sonuydu, yok yakındı yok uzaktı anlamam ona göre. On gün Türkiye’de olup dört günden birine denk getir(e)miyorsanız ben ne yapayım sevgili okur?

Tanışalım diyenler, özledim diyenler, bir sorum olacaktı diyenler, kıl oluyorum bakalım yakından nasılmış diyenler, sohbet edelim diyenler, kimmiş bu kadın ne iş yaparmış diyenler, sevenler sevmeyenler hiç merak etmeyenler herkesi bekliyorum. Çıkın çıkın gelin, eşinizi dostunuzu bacınızı komşunuzu alıp gelin.

 • 9 Mart Cuma günü Hikayesi Girişim ve Büyükçekmece Belediyesi işbirliği ile Dut Ağacı romanımın sohbeti ve imza günü var. İmza bahane tanışmak şahane. Gelin de bir kitap çıkana kadar hangi süreçlerden geçildiğini, en yakınlarınızın nasıl destek olmadığını, en uzak sandıklarınızın en vefalı olduklarını, kurguyu, betimlemeyi, ya hiç satmazsa düşüncelerini, yüzünüze kapanan kapıları ve daha pek çok şeyi konuşalım.

Detaylı bilgi için www.hikayesigirisim.com ya da @hikayesigirisim instagram hesabından bilgi alabilirsiniz.

 • 10 Mart Cumartesi akşamı İzmir’deyiz. Özge Uzun, Ebru Tuay ve ben Kadının Adı Var gösterimiz ile bu kez TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı yararına sahnedeyiz. Kadına ve Erkeğe Eşit Uzaklıkta İnsana Yakın gösterimiz ile kimi zaman Ümmüye, kimi zaman çocuk gelin, kimi zaman da sen, ben, o olacağız. Bir buçuk saat süren gösterimiz de güleceksiniz, ağlayacaksınız ama en çok da tepenizin tası atacak. Söz veriyoruz. Kadın erkek herkesi bekleriz. Ayrıca 11 Mart 20:00’de Dikili’de olacağız aynı gösterimizle.

Bilet için gerekli bilgi: Bihter Hanım, 0533.320.35.88

 

 • Ve tabiatın içinde, toprağın ritminde, zeytin ağaçları ve Ege kokusu eşliğinde bir kitap sohbeti için sizi Seferihisar’da Torlak Çiftliğindeki Altı Çizili Satırlar Kitap Atölyemize bekleriz. Bu ay kitabımız Tütüncü Çırağı. Robert Seethaler’ın bu romanı 214 sayfa ve okuması çok keyifli. Zengin Ege sofrasından en güzel lezzetlerin sunulacağı atölye, 10 kişi ile sınırlı olduğundan erken rezervasyonu kaçırmayın.

Detaylı bilgi için; torlakciftligi@gmail.com

Eh benden bu kadar, Mart ayı Banu ayı malum, bu ay doğduysam yine bu ay çok buluşma şart.

Görüşmek üzere.

2 Comments

 • Reply Toronto'da Dünya Emekçi Kadınlar Günü Buluşması 05 Mart 2018 at 05:50

  […] konuşmacı kah oyuncu olup orada kadınlarla kucaklaşmaya can atıyorum. Türkiye programı için TIK TIK. Beklerim Türkiye’ye ya da Toronto’ya… Fotoğrafların bir kısmı Aysan […]

 • Reply mavianne 05 Mart 2018 at 12:01

  Hızına yetişmek ne mümkün :))
  güzel kadın yolun açık olsun

 • Leave a Reply

  Berlin in Berlin ödül almış, ödülden çok filmdeki erotik sahne konuşuluyor, Uğur Mumcu öldürülmüş…Nihan’ın iki ülke ve 20 yıllık zaman dilimini kapsayan hikayesinin arka fonunda Türkiye’nin o yıllardaki sosyal ve siyasi panoraması var…

  Kitabı okurken Banu Tozluyurt’un tanınmış yazarlara; bir Banu’luk yer açın ben geliyorum diyen ayak sesleri duyuluyor…

  Nihan, Kamer ve Seval’i babaları cumartesi günleri halaları Ayla’nın oturduğu Kadıköy’e götürürdü. Belki de balıkçılar çarşısında balık alırken yanlarından geçtiniz. Ya da Üsküdar’dan Nihan’la aynı vapura bindiniz, yanyana oturdunuz… Hikayedeki gerçeklik duygusu o kadar geçiyor ki insana sokakta yürüyen bir genç kıza acaba bu Nihan’mı diye bakabilirsiniz…

  Lale Celepoğlu

  D & R    /    İdefix    /    Kitap Yurdu    /    Babil.com