2009 Hoşgeldin

0

 

Duru okulda bir yeni yıl şarkısı öğrenmiş, geçen hafta hep onu söyledi: “Yeni yıl yeni yıl hoşgeldin bize, mutluluk getirdin bütün ülkemize…” keşke herşey bu şarkı gibi olsaydı.

Ama yeni yıl hiç hoş başlamadı ülkemizde, 1 ocak günü tüm haberlerde içimizi yakan acı bir tablo vardı, 7 pırıl pırıl gencin ölümü hem de acı bir şekilde ölümü. Bir an empati yapıyorsunuz o ailelerle, yakınlarıyla… sonra empati sempatiye dönüşüyor ve oturup saatlerce ağlıyorsunuz. Sonra bir başka kanalda bir başka haber izliyorsunuz, 35 yaşında bir bayan doktor evinde ölü bulundu derken spiker, ölenin soyadı tanıdık geliyor, cenazeyi taşıyanlar arasında eski bir dostu görüyorsunuz aniden ve evet o soyadı.. evet onun kuzeni….

Başka bir kanal, Gazze….

Ah be 2009 , acaba hep “kötü geçecek kötü geçecek” denildiği için mi bize böyle geldin, bize inat mı yapıyorsun?O zaman ” süper bir yıl olacak , harika geçecek bu yıl” diyorum. Bu yıl herşey çok güzel olacak, gülmekten göz kenarlarımız kırışacak, neşeden kahkahadan sesimiz kısılacak. Çocuklarımız için “bu yıl çok güzel olacak”. Ve çocuklar… hep böyle gülecek…oynayacak…
Yeni yılda tüm dileklerinizin gerçekleşmesi dileklerimle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz