Bana İyi Tatiller

0

Bu yaz ADA yazı oldu bizim için. Haziran ayında Sakız Adası, Temmuz Kos, şimdi de Bali. Tabii bu kez diğerleri gibi kısa bir seyahat yok önümüzde, birazdan on bir saatlik bir uçuşa geçeceğiz çekirdek aile olarak ve indikten sonra bir saatlik başka bir uçuş daha bizi bekler. Her uzun uçuş öncesi “bu son” diyorum kendime, “bir daha bu kadar strese girmeyeceğim, yakın yerler dururken nereden çıkıyor bu geziler” şeklinde geçen iç konuşmalarım seyahat bitip evime dönünce unutuluyor. Gel gelelim bu kez öyle değil, günlerdir karnım ağrıyor, etrafımda konuşulanları öylesine dinliyorum, midem bulanıyor aklımda hep uçak…E deli misin niye gidiyorsun o zaman diye soruyorsunuz tabii, evet sanırım deliyim, deliyiz. Çocukla gidilebilecek en uzak, en ilginç yerleri bulup gitmekte üstümüze yok, fena da olmuyor acayip deneyimler kazanıyoruz, an biriktiriyoruz bakmayın.

Geçen yıl Afrika’da Safari ve Zanzibar gezimizden sonra bu yıl rotamız Endonezya. Jakarta’dan başlayacağımız gezi Jogyakarta, Komodo, Bali, Rinco Adası, Labuan Bajo gibi daha önce ismini duymadığım egzotik adalarla devam edecek. Tropikal ormanlar, vadiler, nehirler doğanın birçok güzelliklerine şahitlik edeceğiz inşallah. Dönüşte de hepsini tek tek yazacağım paylaşacağım.

Ben burada yokken 19 Ağustos’ta blogumun dokuzuncu yılını da siz kutlarsınız değil mi? 2005 yılının 19 Agustosunda yazmaya başlamışım ve o gün bugündür yazıyorum. Yazdıkça öğreniyorum öğrendikçe paylaşıyorum…

Dönüşte görüşmek üzere bana iyi tatiller sevgili okur…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz