İzmir’de karışık kuruşuk şeyler

0

Dün yazmıştım hani, 2013’de daha çok insanı mutlu etmekti hedeflerimden biri de. Tabii önce kendim mutlu olmalıyım ki, etrafıma da dağıtabileyim. 2012’nin son haftasında beni öyle mutlu eden bir mekanda öyle mutlu insanlarla beraberdim ki, 2013’ün ilk yazısını da onlardan bahsederek yazmak yanında kaymak oldu. Cümle de pek afilli oldu değil mi?

Biliyorsunuz İmza Kızın için İzmir’e gittik geçen hafta. İzmir’in ilk ve tek çocuk kitabevi Hayalkurdum‘un davetlisi olarak kitabımızı imzalamaya. Güzel insanlarla, güzel yazarlarımızla tadı damağımızda kalan bir akşam yaşadık. Hayalkurdum’un sahibelerini tanıdık ve artık onları canımız görüyoruz. Şimdi efendim asıl konuya burada giriyorum. Hayalkurdum ekibi bu kez öyle bir organizasyon yapıyor ki, kalkıp yine gidesim var. Hürriyet Kelebek köşe yazarı Sevgili Yonca Tokbaş’ı  İzmirliler ile buluşturuyorlar.

Yonca Tokbaş…İmza Kızın’ın 114 yazarından biri olmanın ötesinde benim için tanıtması çok kolay bir o kadar da çok zor bir insan. Yazacağım her olumlu sıfat abartılı gelebilir size çünkü, yok canım o kadar da olamaz diyebilirsiniz. Ama o kadar işte… O kadar canayakın, o kadar sıcak, o kadar samimi, o kadar yardımsever, o kadar anne, o kadar mütevazi, o kadar insan…Bir ara kayınvalidesiyle dedikodusunu yaptık onun için kızımmmm derken gözleri parlıyor.

İşte sevgili Yonca İzmir’de çocuklar, annelik, ödevler ve okullar üzerine KARIŞIK KURUŞUK bir söyleşi yapacak tüm katılanlarla. Aynı zamanda yeni kitabı KARIŞIK KURUŞUK şeyleri de imzalayacak..

Hayalkurdum Kitabevi Organizasyonu olan etkinlik 4 Ocak 2013 saat, 18.00 ‘da Hilton sponsorluğunda gerçekleşiyor, etkinlik geliri Sokak Çocuklarını Koruma Çocuklar Geleceğimizdir Derneği’ne bağışlanacak. Ne yazık ki yaklaşık bir ay önce derneğin bilgisayarları çalınmış, bu organiasyondan sağlanacak gelirle bilgisayarlar tamamlanacak.

Yonca ile tanışın, bana hak vereceksiniz. İçiniz ısınacak, bir enerji gelecek, yüzünüzde gülümseme ile ayrılacaksınız. Tüm bunları yaşarken bir de sosyal sorumluluk projesine destek vereceksiniz. Değer mi değmez mi? Giderseniz Hayalkurdum ekibine benden selam söyleyin, Yonca’nın yeşil tüylü kalemiyle ve kitabıyla  fotoğraf çektirmeyi unutmayın.

Bilet satış ; 0 232 501 15 16, Hayalkurdum Kitabevi ….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz