16 Haziran’da Tarihi Buluşma

0

Bu blog neler gördü 2005 Ağustos ayından beri. Şaka bir yana on dördüncü yılını kutluyorum Banu’nun Dünyası’nın vay be, zalimsin zaman. Özellikle de Türkiye’de çok farklı devirlere tanık olduk hep beraber buradan. Gezi olayı yazdığım en çarpıcı konulardandı, bir devre tanıklık ettik. Tarih bundan bahsederken belki torunlarımın torunları – o zamana kalır mı bilmem – büyükbüyük ninemiz ne yazmış diye açar okur kim bilir.

İşte önümüzdeki günlerde 16 Haziran’da bir tarihi buluşma daha var ve buraya not düşmek istedim. Sene 2019 ve İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri  tekrar ediliyor.  Seçim öncesi Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım’ın Fox TV‘de ortak yayına çıkacak olmaları ise çok büyük olay oldu. Bu daveti ilk yapan Didem Arslan Yılmaz adlı haberci hemcinsim oldu, fakat kabul görmedi çağrısı.  Sonrasında Uğur Dündar‘a teklif edildi fakat Uğur Bey kendince sebeplerle bu yayını kabul etmedi.

16 Haziran Pazar saat 21.00’de İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir araya gelecek adayların canlı yayın moderatörlüğünü  FOX anchormani İsmail Küçükkaya gerçekleştirecek. Şu anda sosyal medya kaynıyor, herkes yazıyor çiziyor atıyor tutuyor. Bakalım göreceğiz. Ha eğer ben izlemem dayanamam derseniz, üç saat sürmesi beklenen canlı yayın sonrası Akif Beki, Deniz Zeyrek, İbrahim Uslu, Doğan Şentürk ve Tülay Ünal Öçten “Tarihi Buluşma Sonrası” programında tarihi buluşmayı değerlendirecek.

Çekirdek, cips, kola isterseniz gelin o akşam bizim salona…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz