2014’e Veda

2

Yılın son günü, son saatleri. Oturmuşum yine bilgisayarımın başına, masada demli çayım, dışarıda fırtınayla karışık kar yağışı ve ben düşünüyorum; ne yazsam, nasıl uğurlasam 365. günü ve nasıl karşılasam yepyeni bir 365 günü. İçimden yazmak gelmiyor bugün. Çok mutlu olalım, savaş, kan, ölüm görmeyelim, çocuklar ekmek almaya giderken vurulmasın desem ne yazar? Öyle facebook’un dediği gibi güzel bir yıl olmadı doğrusu ülkem için. Öyle çok mutlu yaşamadık birileri acı çekerken. Yaşayamazdık da zaten, çocuk büyütürken bu ülkede mecburen mış gibi yapmaya çalışıyoruz ama.

Hayat sana güzel diyenlere gülüp geçmeyi, sürekli seninle yarışan insanlara yol vermeyi, bu da yapmaz dediklerinden kazık yemeyi, birbirinden nefret edenlerin sosyal medyada can ciğer kuzu olduklarını, on kuruşa iki kuruşluk insanların oyuncağı olabileceğini öğrendiysen bu yıl senden iyisi yok sevgili okur.

Demek ki yeni yıla aynı hataları yaparak devam etmeyeceksin demektir. Yapma olur mu? Senin için dileyeceğim tek şey, yaptığın hatalardan ders almış olman bir de sağlıklı olursan gerisi kolay.

Haydi yeni yılın kutlu olsun o zaman ho ho ho…abartinin-suyunu-cikaran-yilbasi-hurafeleri-1

2 YORUMLAR

  1. Ne güzel özetlemişsin Banu…
    Yazıyı okuyunca, durup bir düşündüm.
    Ne kadar doğru demişsin, ders al ve sağlıklı ol. Budur…
    Sana, hak ettiğin kadar güzel bir yıl diliyorum. Sana, Duru’ya ve ne zaman görsem,(fotolarda da, gerçekte de) yüzü hep gülen eşine sevgilerimi, en iyi dileklerimi gönderiyorum güzel aile…
    Yüzünüz hep mutluluk ve huzurla ışıldasın…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz