Adana Uçak Bileti Fırsatları ve Gezi Rehberi

0

Kültür ve gastronomi denildiğinde akla gelen ilk şehirlerden biri olan Adana, Seyhan’ın kıyısında konumlanır. Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehir, tarih tutkunlarının mutlaka ziyaret etmesi gereken adreslerden biridir. Ticaret ve kültür merkezi olarak anılan şehir, ülkemizin en kalabalık 6. şehri olarak bilinir. Tarihi bir gezi planlayan gezginler, Adana’nın en gözde lokasyonlarını mutlaka ziyaret etmeli. Peki, Adana uçak bileti fiyatları nedir? Adana’da mutlaka gezilmesi gereken yerler nerelerdir? Adana’ya nasıl gidilir? Adana’ya ne zaman gidilmelidir? Adana’nın meşhur lezzetleri nelerdir? Siz de Pegasus’un en uygun uçak bileti fırsatlarından faydalanarak unutulmaz bir gezi planı yapmaya ne dersiniz? İşte Adana’ya seyahat edecek gezginlerin merak ettiği tüm detaylar…

Adana’ya Nasıl Gidilir?
Ülkemizin önemli turistik destinasyonlarından biri olan Adana’ya yurt içi ve yurt dışından birçok şehirden hava yolu ile ulaşım sağlamak mümkün. Adana’ya seyahat edecek olan gezginler, Adana şehir merkezine yakın mesafede bulunan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na uçuş yaparlar. Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için otobüs, taksi, servis ve araç kiralama seçeneklerinden biri kullanılabilir. Havaş servisleri de gezginlerin tercih ettiği ulaşım olanaklarından biridir. Bu servisler haftanın tüm günlerinde 09.00, 14.00 ve 20.30 saatlerinde hizmet verir. Bu servislerle yolculuk süresi ortalama 105 dakikadır. Havalimanı’ndan kalkan 135, 159, 250 ve 252 numaralı belediye otobüsleriyle de şehrin birçok noktasına ulaşım sağlamak mümkün. Gezginler 45 dakika aralıklara hizmet veren bu otobüsleri de tercih edebilirler. Daha konforlu bir ulaşım tercih eden seyahat tutkunları ise Pegasus’un araç kiralama hizmetinden faydalanabilirler. Güncel Adana uçak bileti fiyatları hakkında bilgi almak isteyen gezginler, detaylı ve güncel bilgiye Pegasus’un internet sitesinden ulaşabilirler.

Sabanci Merkez Camii ve Taşköprü, Adana

Adana’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler Nerelerdir?
Gezginleri en çok heyecanlandıran kısımlardan birisi de, Adana’da keşfedebilecekleri ideal gezi noktalarıdır. İşte, Adana’ya seyahat edecek gezginlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken başlıca lokasyonlar…

– Taşköprü: Adana’nın tarihi dokusunu gözler önüne seren adreslerden biri olan Taşköprü gezginlerin gezip görmesi gereken ilk adresler arasında yer alır. Seyhan Nehri’nin üzerinde yer alan bu tarihi köprü, Asya ve Avrupa arasında önemli bir bağlantı görevi görür. 13 metre yüksekliğe ve 319 metre uzunluğa sahip olan bu köprü, Adana gezisini fotoğraf çekerek ölümsüzleştirmek isteyen gezginler için oldukça ideal rotalardan biridir. Yeryüzündeki en eski köprülerden biri olarak anılan Taşköprü, Adana’nın sembollerinden biri olmayı başarmıştır.

– Arkeoloji Müzesi: 1924 yılında inşa edilen bu müze, Adana’nın tarihi kimliğinin en gözde temsilcidir. Ülkemizin en eski 10 müzesinden biri olmayı başaran Arkeoloji Müzesi, tarih meraklıları için harika bir destinasyon. 17.000’in üzerinde arkeolojik eserin sergilendiği bu müzede; yazıtlar, lahitler ve Hititlere ait kapır arslanı bulunur.

– Ulu Cami: Tarihi ve turistik bir gezi planlayanların mutlaka ziyaret etmesi gereken adreslerden biri olan Ulu Cami, Adana’nın en eski yapılarından biridir. Ramazanoğulları Cami adıyla da bilinen bu yapı, 1541 yılında açılmıştır. Osmanlı, Selçuklu ve Memluk dönemlerinden izler taşıyan Ulu Cami, sahip olduğu tarihi dokuyla gezginleri etkilemeyi başarır.

– Adana Merkez Park: Adana’nın tarihi dokusunun yanı sıra doğal güzelliklerini de yakından keşfetmek isteyen gezginler Adana Merkez Park’ı görmeden gezilerini son vermemeli. Seyhan Nehri’nin kenarında bulunan, doğasıyla dikkat çeken bu park, ücretsiz olarak halkın hizmetine sunulmuştur. 33 hektarlık büyüklüğe sahip olan Adana Merkez Park, ülkemizin en büyük parkı olarak bilinir.

Adana’nın Meşhur Lezzetleri Nelerdir?
Gastronomi denildiğinde akla ilk gelen şehirlerden biri olan Adana, gezginlere lezzet şöleni sunar. Kebaptan mumbara, analı kızlıdan sarı burmaya kadar hafızalara kazınacak birçok lezzetiyle meşhur olan Adana, yöresel tatlarıyla gezi tutkunlarının hafızasına kazınır. Şehirde; yöresel Adana mutfağından dünya mutfağına, tatlılardan böreklere birçok tarifin tadına bakabileceğiniz pek çok lezzet durağı bulunur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz