Alışveriş Yaşa-tır, Yaşamak ve Yaşatmak İçin

0

Hayata bakış açıma bir değer katmış, bir yön belirlemiş kişileri sorsanız sayacağım birkaç isimden biridir Dida KAYMAZ. Kendisi yedi yıl süren kanser hastalığıyla mücadelesini başarıyla tamamlamış, hiç bir zaman “kanserle savaştım” demeyen bunun yerine “her vücutta bulunabilen hücreyi göndermek” olarak olaya bakabilen bir melek kendisi. Bundan tam iki yıl önce onunla tanışmış ve tesadüfe bakın ki yine bir mart ayında onu yazmışım. Yazı için TIK TIK. 

Dida gerçekten başka bir insan zaten 2010 yılında kurduğu Kansersiz Yaşam Derneği de onun misyonunu tam olarak açıklıyor.  İstanbul Merkezli Dernek; Türkiye’nin dört bir yanından binlerce hastaya umut kaynağı olmaktadır. Dida Kaymaz, kendisi gibi kanser hastalarına moral sağlamanın yanında, sağlıklı olanlara da hastalığa yakalanmamaları için farkındalık yaratabilmek adına çalışmaktadır.  Kanserden dolayı hasta olan ve en önemlisi de kurtulma ümidine ihtiyaç duyan hastalara kendi deneyiminde yaşadıkları ile ışık tutan ve kurmuş olduğu dernek ile de pek çok kanser hastasına yardım eli uzatmaya devam etmektedir. Dida sürekli bir organizasyon yapar, sürekli koşturur, kimi zaman bir hastane odasında bir minik elle kenetlenir kimi zaman bir balo salonunda organizasyon yapar. İşte 1 Nisan’da da öyle güzel bir iş yapıyor ki ekibiyle paylaşmadan edemedim. Bu arada Dida, İMZA BEN kitabı için de bir mektup yazdı. Kime, neye… Çok yakında kitapçılarda olacak kitabımızda mektubunu okuyabilirsiniz. Şimdi dönelim konumuza, Kansersiz Yaşam Derneği’nin organize ettiği ‘Alışveriş Yaşa-TIR Şenliği’nin ilki 1 Nisan’da gerçekleştiriliyor!

 

YAŞAMAK VE YAŞATMAK İÇİN BİZİMLE OLUR MUSUNUZ? 

“ALIŞVERİŞ YAŞA-TIR”

Kansersiz Yaşam Derneği’nin organize ettiği ‘Alışveriş Yaşa-TIR Şenliği’nin ilki 1 Nisan’da gerçekleştiriliyor!

Geçtiğimiz yıl, Kanserde Erken Teşhis Yaşa-TIR projesi kapsamında düzenlenen balo gecesinin ikinci ayağı olan ‘Alışveriş Yaşa-TIR Şenliği’, 1 Nisan 2014 Salı günü, 11.00 – 21.00 saatleri arasında, Shangri La Bosphorus Oteli’nin Balo Salonu’nda düzenlenecek.

Kansersiz Yaşam Derneği İcra Komitesi Başkanı Zeynep ILICALI’nın ev sahipliğinde yapılacak olan Alışveriş Yaşa-TIR Şenliği, ünlü Uzakdoğu otelleri zincirinden, Beşiktaş merkezde, boğazın hemen kenarında yer alan Shangri La Bosphorus Otel’in, ilk kez bir alışveriş şenliğine kapılarını açmasıyla gerçekleşiyor.

Mustafa Ceceli ve eşi Sinem Ceceli şenliğimize katkı sağlarken, birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan pop müziğin başarılı yorumcusu  Bengü de kiraladığı standında sahne kostümlerini derneğimiz yararına satıyor.

“SPOR SANAT ELELE” adlı standımızda Arda Turan’ın gönderdiği Atletico Madrid forması, Dilek Hanif ve Bahar Korcan’ın derneğimize bağışladığı tasarımları, Galatasaray Kadın basketbol takımı kaptanı Işıl Alben’in forması, Muhteşem Yüzyıl ekibinden “Hürrem Sultan’ın tacı”, Emre Altuğ, Çağla Şıkel, Nilüfer, Burak Özçivit, Saba Tümer,Mustafa Ceceli, Fatih Terim, Hülya Avşar, Burcu Esmersoy, Oylum Talu, Mancini, Fenerbahçeli kadın NBA oyuncusu Angel Mccoughtry ile birçok ünlü sanatçı ve sporcunun derneğimize verdiği kişisel eşyaları “YAŞATIR” projesi yararına satılacak.

Bunların yanı sıra ünlü markaların ve seçkin tasarımcıların katılımlarıyla zenginleşen Alışveriş Yaşatır Şenliği, Kansersiz Yaşam Derneği ve Akademi Organizasyon’un ortak projesidir ve tüm geliri, Kansersiz Yaşam Derneği’nin Yaşa-TIR projesine aktarılacaktır.

Kansersiz Yaşam Derneği Başkanı ve Umberto Veronesi Türkiye Delegesi Dida Kaymaz;

‘’Kansersiz Yaşam Derneği olarak amaçlarımız arasında özellikle sosyo-ekonomik durumu zayıf olan kesimlerdeki kanser hastalarına el uzatabilmek, onlara psikoonkoloji alanında hizmet verebilmek yer alıyor. Bizim için çok önemli olan bir konu da kansere yakalanmamış bireylere kanserden korunma, önem taşıyan hastalıklar ve kanser tipleri hakkında bilinçlendirme, sağlıklı bir beden, sağlıklı bir zihin için eğitimler verme ve kanserin erken teşhis ve tedavisi için projeler üreterek taşın altına elimizi koymak. Bu sebeple “YAŞA-TIR” projelerimiz bizim için ayrı bir önem taşımakta… ’’ diyerek görüşlerini belirtti.

Aralık ayında “Kanserde erken teşhis YAŞA-TIR” projesi ile sanat, cemiyet ve spor hayatından birçok ünlüyü bir araya getirerek başarılı bir geceye imza atan Kansersiz Yaşam Derneği İcra Komitesi Başkanı Zeynep Ilıcalı;

“Kanserde erken teşhis Yaşa-TIR ile başladığımız yolculuğumuza, Alışveriş yaşa-TIR ile hız kesmeden devam etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Buradaki en önem verdiğimiz nokta, özellikle maddi durumu el vermeyen ve ihtiyaç sahibi kişilere ulaşıp erken tanı yöntemiyle teşhis ve tedavileri sağlamak. Bunun için de her türlü destek bizim için çok önemli…’’ diyerek görüşlerini belirtti.

Detaylı bilgi için:

http://www.kansersizyasamdernegi.org/

http://alisverisyasatir.com/

E-Mail: info@kansersizyasamdernegi.org

Adres: Tersane Caddesi Samur Sokak No:4 Kat:8 Karaköy –İSTANBUL

Telefon: 0 212 238 71 91 – 0 533 068 66 84

Faks: 0 212 253 00 85

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz