Ana Kılavuz Nedir?

0

Ana Kılavuz uzun bir aradan sonra tekrar bizimle. İlk olarak 2012 yılında yayın hayatına başlayan Ana Kılavuz’un yaratıcısı Derya Divrikli Gül o zaman bu projesini anlattığında çok ilginç gelmişti. Ebeveynlerin ekonomik, kaliteli, sağlıklı alışveriş ve yaşam kılavuzu olacaktı. Bugün 2020 yılının Ocak ayında Ana Kılavuz, Derya ile birlikte Serpil Kamış ve Özge Özergül tarafından tekrar hayata döndü. Annelerin, hamilelerin, babaların, baba adaylarının, halaların, teyzelerin, amcaların yani hayatlarında bebek, çocuk olan herkesin yaşamını kolaylaştıran bu rehber içindeki bütün ürün – marka – deneyim yorumları bizzat bunları deneyimlemiş ebeveynler, bebek, çocuk yakınları tarafından yazılıyor.

Ana Kılavuz nedir, daha da özet isterseniz;  çocuklarını özenerek büyütmeye çalışan aileler tarafından, “Yok bize bizden başkasının faydası” denerek tüm ailelerin ve çocukların faydası için oluşturulmaya çalışılan interaktif bir başvuru kaynağı, Ana Kılavuz.

Reklam için yazılmış süslü ve sahte cümleler yerine, damdan düşmüş kendi benzerlerinin samimi ve gerçek görüşleri var sitede bu yüzden de samimi ve güvenilir. Herkes girip anne – çocuk – baba – hamile ürünleri ile ilgili yorumlara bakarak alışveriş tercihini daha güvenle yapabilir, aynı şekilde üye olarak kendisi de kullandığı ürünler hakkında yorum yapabilir. Bunun dışında sosyalleşebilir, çocuk büyütürken yaşanan zorluklara karşı tüyo alışverişinde bulunabilir, bu süreçte yaşadıkları komik şeyleri paylaşarak birbirlerini gülümsetebilir.

Sitenin yazar kadrosunu, “Benim de sözüm var!” diyen, olumlu-olumsuz deneyimlerini diğer ailelerle paylaşmak isteyen herkes olarak tanımlıyorlar.

Kullanıcılarına kendi aralarında da mesajlaşıp sosyalleşme olanağı tanıyan anakilavuz.com, etkinlik organize edebilecekleri ortam da sunarak aile dayanışmasını, yakın yaştaki bebeklerin sosyalleşmesi ile de destekleyerek gündelik hayata taşıma fırsatı da sunuyor.

Kampanyalar bölümünde markaların, mağazaların, mekanların düzenlediği indirimleri, hediyeleri, promosyonları takip edebiliyorlar ve kendileri de haberdar oldukları diğer kampanyaları yazabiliyorlar.

Yine benzer bir amaçla oyun grupları, organizasyon şirketleri, eğitim kurumları, pastaneler, pastacılar, fotoğrafçılar, emzirme rehberleri, otelleri ve aklınıza gelebilecek ailelerin dikkatle seçtiği her alanı “Anne Dostu” olup olmamalarına göre sınavdan geçirip yorumlarını kılavuza yazacak olan anne – babalar ailelerin hayatını kolaylaştırmaya kararlı görünüyorlar.

Ana Kılavuz sadece ailelerin değil, markaların da başucu sitesi olmaya aday. Markalar, kişiler, kurumlar müşterilerinin ihtiyaç, şikayet, talep, öneri ve beğenilerine ilk elden, en güvenilir kaynaktan ulaşma imkanını bulacaklar.

Serpil Kamış, Derya Divrikli Gül, Özge Özergül

Ana Kılavuz’u sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/AnaKilavuz/

Instagram: https://instagram.com/ana_kilavuz

Twitter: https://twitter.com/AnaKilavuz

e-mail: anakilavuz@gmail.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz