Anadolu Güneşi Kütüphaneleri

0

“Tanrım, bana kitap dolu bir ev, çiçek dolu bir bahçe ver” demiş Konfüçyüs. Çok şükür O’nun bu dileği benim için gerçek oldu. Kitap dolu bir evim var ve bahçesinde kendi ellerimle diktiğim çiçekler. Bu yazıyı okuyan çoğu kişinin de böyle bir hayali var belki, hatta kimi bu hayali gerçekleştirdi kimisi de bir çiçek dikerek ya da bir kitap satın alarak bugünden başladı belki yolculuğuna. Peki size şöyle bir öneride bulunsam, her çocuk için kitap dolu bir hayalin parçası olmak ister misiniz?

Her yıl kütüphane kurulumu için kitap desteğinde bulunmam konusunda çok fazla sayıda e-posta, mesaj, telefon alıyorum. Hepsine elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum, en azından vesile olup duyuruyorum. İşte onlardan biri de Anadolu Güneşi Kütüphaneleri projesi.

Anadolu Güneşi Derneği gençler için kişisel gelişim, bireysel farkındalık ve toplumsal barış alanlarında eğitim, etkinlik ve projeler düzenleyen gönüllülerden oluşuyor. Kadıköy Anadolu Lisesi’nden  mezun yakın arkadaşların, yaşadıkları deneyimler ve tecrübeler ışığında, genç martı kardeşlerine destek ve kol kanat germe  düşüncesinden yola çıkarak kurdukları bir oluşum. Yani anlayacağınız misyonları toplumsal barışa katkı sağlamak ve bireysel farkındalığı arttırmak. Bunun için de pek çok proje üretiyorlar, işte Anadolu Güneşi Kütüphaneleri de bunlardan biri. Bu yıl Afyon’da başlayacak projeye siz de kitap, kırtasiye malzemesi ve dergi abonelikleri ile destek olabilirsiniz. Afyonkarahisar, Şuhut’ta Fatih Ortaokulu’na  Anadolu Güneşi Kütüphanesi kurulacak ve siz de ülkemizin geleceğine tutulan ışığın bir huzmesi olacaksınız. Düşünmesi bile heyecanlandırıyor.

instagram: anadolugunesistk

facebook: AnadoluGunesiSTK

Ayrıca, 0538.567.22.86

Kitap son teslim tarihi: 15 Ekim 2019

ANADOLU GÜNEŞİ DERNEĞİ Yapı ve Kredi Bankası Bayar Şubesi (1259)

Hesap No: 51300991

İBAN: TR960006701000000051300991

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz