Anılarınız Kitap Olsun

2

Cümle alem duydu gezmeyi çok sevdiğimizi, zaten bloğuma da dokuz yıl önce gezi yazıları yazmak niyetiyle başlamıştım. Gezi yazılarımda kullandığım pek çok fotoğrafı da eşimin çektiğini yine herkes bilir. Bizde görev dağılımı böyle, ben yazıyorum o fotoğraflıyor, kızım da arada pozlarıyla konu mankeni oluyor, okuyucularım da takipte kalıp yeni yerler öğreniyor, tatillerini planlıyor, önerilerimi değerlendiriyor. Eskiden her gittiğim yerin fotoğrafını bastırıp albüm hazırlayarak aralara da uçak bileti, müze giriş bileti, restoranın peçetesi gibi anı olarak saklayacağım notları da iliştiriyordum. Şimdi çok daha kolay ve kalıcı bir yol buldum. Lukapu sayesinde tüm fotoğrafları  ve anıları internette son derece kullanıcı dostu programlarına yüklüyorum, bana harika bir kitap hazırlayıp gönderiyorlar. Hem de çok güzel sert kapak ile.

lkp

 Aslında bu yazıyı yazma amacım bu değildi ama Lukapu deyince gezi fotoğraflarımdan oluşan albüm gözümün önünde durunca bahsetmeden edemedim. Geçen yıl dördüncü sınıfı bitirdi kızım, yani meşhur 3X4 sisteminin ilk basamağı. İlk okul bitti sayılıyor bu sistemde dört yılın sonunda, herkes başka okullara dağılıyor. Birbirlerini belki de bir daha göremeyecekler, her ne kadar sosyal medya olsa da kim nasıl öğrenciydi, en çok neye gülerdi, en komik anı neydi, yılsonu mezuniyet yemeğinde ne giymişlerdi gibi pek çok detay yıllar sonra nasıl hatırlanacaktı? Bunun için iki cesur anne bir yıllık hazırlayalım dedik, iyi ki de demişiz ve kolları sıvamışız. Harika bir anı oldu çocuklar için. Siz şimdi okurken çok hoş değil mi fikir, her çocuğun özel bir sayfası, arkadaşlarının onun için yazdıkları, öğretmenin yorumları, fotoğraflar…Gel gelelim taslak olarak hazırlansa da basımı çok kolay olmadı çünkü bizi anlayacak ve istediğimiz gibi basacak birilerini bulamadık o zamanlar. Mecburen hem daha fazla fiyat isteyen hem de istediğimiz gibi kapak, sayfa yapısı yapamayan bir özalitçi ile çalıştık. Lukapu ile tanışınca geçen yıl tanışmadığıma çok üzüldüm kendileriyle. Çünkü Lukapu’nun web sitesinde her şeyi kendiniz hallederek harika bir yıllık hazırlayabiliyorsunuz. Ben çektim siz çekmeyin diye paylaşıyorum inanın. Bu arada yıllık fikrini de düşünün, çok güzel bir anı kalıyor.

lukapu-buyuk-kare

Yılbaşı geliyor, eldiven, şapka, mum mu alacaksınız sevdiklerinize? Biraz yaratıcı olayım diyorsanız, sevdiklerinizin en güzel fotoğraflarınızdan seçtiğiniz takvim, poster harika bir fikir olabilir. Ya da benim yaptığım gibi eşinizin kendi çektiği özel fotoğraflardan ona özel bir kitap… Arkadaşlarınızla çıktığınız tatil fotoğraflarından onlara özel bir albüm.

takv

Tüm bunlar için Lukapu bir erken sipariş kampanyası yapmış.  (28 Kasım – 8 Aralık) tarihine kadar yaptığınız alışverişlerde  %25 indirim sizi bekliyor. Tabii indirim kuponu için sitede size özel kod 2015 i girmeniz gerekiyor. Ayrıca bir de yılbaşı kampanyası var fakat bunun için 24 Aralık’a kadar sipariş vermelisiniz. Aksi takdirde hediyenizin yılbaşına yetişmesi riskli olabilir. Bu kampanya da 9 Aralık – 21 Aralık tarihleri arasında geçerli ve yine kodunuz 2015.

Fotoğraflarınızı uzun ömürlü fotoğraf albümlerine ya da fotoğraflı takvimlere dönüştürebileceğiniz bu yeni nesil servis Lukapu, ürünleri  en kaliteli şekilde basıyor, paketliyor ve evinize yolluyor.

İyi seneler ho ho hoo

2 YORUMLAR

  1. bizimde bu sene boyle bir planimiz var sizinkini bir gorsek olur mu acaba Banucum ? lukapu gercekten iyi formati belirleyip ugrasmaya gerek yok sanirsam…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz