Anne Direksiyonda

2

Kızım hiçbir zaman arabada sakin oturan, seyir halindeyken uyuyan bir çocuk olmadı. Dolayısıyla onunla seyahat etmek hatta bir sokaktan beş altı sokak ileriye araba ile gitmek kabustu. Benim gibi yerinde duramayan bir anne için gerçekten çok sıkıntılı günler yaşadım o zamanlar. Kırmızı ışıkta durmaya bile tahammülü yoktu. Bu tip durumlarda trafikte araç kullanırken çok dikkatli olmak gerek. Araçta bebeği / çocuğu ile seyahat eden bir annenin ise diğer sürücülerden çok daha hassas bir durumu var: Bir taraftan diğer herkese oranla araçta dikkatini dağıtabilecek çok fazla faktör mevcut, diğer taraftan bütün bu faktörlere rağmen canından çok sevdiği bebeğini riske atmayacağı için herkesten daha dikkatli araç kullanmalı.

Sevgili arkadaşım Vlogger anne Berna’nın Ziebart ile işbirliği sonucu ortaya çıkanAnne Direksiyonda projesi, çocuğuyla birlikte arabasına binip direksiyona geçen annenin araba içinde yaşadıklarını anlatabilmeyi, gösterebilmeyi ve diğer sürücülerin araba kullanan annelere karşı trafikte daha saygılı olmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Bebekle hem yurtdışında hem Türkiye’de araba kullanmış ve aradaki farkı gözlemlemiş olan Vloggeranne Berna Kasapoğlu Serdarlı “Anne Direksiyonda” projesi ile tüm sürücülerin direksiyondaki anneler konusunda farkındalığını arttırmayı hedefliyor. Toplumumuzda anneye duyulan saygıdan yola çıkılarak, uzun vadede kadın sürücülere karşı bakışın da değişeceğini düşünen üç çocuk annesi Berna, bu projeyle çocuklarımızın ileride bizim yaşadığımız sorunları yaşamaması için çalışıyor.

Anne sürücü acemi sürücü değildir. Tam aksine, araçta bebeğin dikkat dağıtan tüm hareketlerine rağmen dikkatini toplamayı başarabilen bilinçli sürücüdür.

Vloggeranne Berna’nın annelik ve televizyonculuk deneyimini birleştirip hazırladığı Türkiye’nin ilk aile ekranı www.ailemizle.tv’de anne direksiyonda projesi kapsamında toplumu bilinçlendirmeye yönelik videolar yer alacak, takipte kalınız derim. Ayrıca Anne Direksiyonda Projesini Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebilirsiniz.

anne direksiyonda brosur-1-2

2 YORUMLAR

  1. Dikkatli sürücü olmak çok önemli.. Fakat bazı önlemleri önceden almak lazım.
    Bebek oto koltuğu kullanımına dikkat çekmek doğru olacaktır.
    Ben bebeğim için BeSafe oto koltuğu tercih ediyorum, çocuklarımızın hayatı paradan önemli çünkü… Geçen sene başımdan geçen o feci kazada bebek oto koltuğu olmasaydı şu an ne halde olurdum düşünmek istemiyorum..
    Mutlaka bebek oto koltuğu kullanın sevgili arkadaşlar….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz