Arı vız vız vız!!!

6

Ne çektik bu sene şu arılardan bir bilseniz…Temmuz ayından bu yana -ki bugün ağustosun yirmisi- kızımı tam beş kez arı soktu. İlki eşek arısı olmak üzere her çeşit her boy arıdan nasibimizi aldık. İlk arımız sanırım mikropluydu, iki gece hastanede yattık. Öyle alerjisi filan yoktu arıya karşı ama arı zehirli olunca bacağı şiştikçe şişti bir kütük oldu ve tüm vücuda şişlik ve ateş yavaş yavaş yayıldı. Soluğu gece yarısı hastanede aldığımızda gitmekle çok iyi yaptığımızı hatta geç kaldığımızı anladık.

Yok mu bu işin ilacı diyeceksiniz yok valla. Arı sokmadan önce alınacak önlemler arasında bir solüsyon var ki onu sürüyoruz. Eğer arı sokarsa da ilk iş olarak iğnesini çıkarıyoruz ve her defasında başka yöntemler, merhemler deniyoruz ama bugüne kadar hiçbiri fayda etmedi şişmeyi önleme açısından. Bir yöntem var ki, beni arı sokunca uyguladığımda çok başarılı oldu. Her arı soktuğundan sağ olsun eş dost bir sürü öneriler, acıyı alma açısından fikirler iletti bana hepsini madde madde yazacağım size ama bir öneri beni kurtardı. Üstelik bir doktor arkadaşımdan geldi bu tedavi şekli. Arı sokar sokmaz idrar dök üstüne dedi. Hatta kendi idrarını…Evet evet ben de bunu uyguladım ve ne ağrı ne şişme…Sonra eğlenerek nasıl bu işi yaptığımı nasıl iyi geldiğini anlattım ve kızım da duydu.

İki gündür kızım bizden ayrıydı ve duyduk ki yine arı sokmuş ayağından. Diyorum ya bu sene çok çektik biz bu vız vızlardan. Bu akşam eve geldi ve biz arı sokunca neler yaptığını, iğnesini çıkarıp çıkarmadığını sorduk. O da çıkardığını ve sonra da işediğini !!! söyledi. Şaşırdık. Babası “nasıl yaptın” dedi. O da “yaptım işte” dedi. Babası “iyi de nasıl yaptın, nasıl ayak topuğuna denk getirdin” dedi. O da “nasıl yani, bayağı yaptım, ayak topuğuma niye getireyim ki” dedi. Babası “nereye işedin” dedi. O da “tuvaleteeee” dedi. Meğerse benim kuzum arı soktuktan sonra tuvalete işenirse acısının geçeceğini ve şişini önleyeceğini düşünmüş.

“Zaten hiç anlamamıştım nasıl acısı geçer bu şekilde diye” demez mi… Gülmeye devam diyor ve sizi aşağıdaki yazıyla baş başa bırakıyorum.

Arı sokmasına karşı halk arasında bulunan çözümler – arının soktuğu yere sürülecekler (sorumluluk kabul etmem ona göre)

-Islak çamur

-Madeni para

-Arının soktuğu kişinin bizzat idrarı

-Arının soktuğu kişinin bizzat tükürüğü

-Yoğurt

-Domates

-Sigara külü

-Amonyak

-Alkol

-Bıçak

6 YORUMLAR

  1. Hahahaha bu gençlerin akıl almaz çözümleri beni güldürüyor ve öldürüyor dermişim…yeni nesili izlemek çok keyifli..onlarda bizi izleyip işte yarım yamalak,bazen tam algılayıp, anlayıp üstlerine düşeni başarıyorlar kendilerince…Seviyorum bu genç nesili….Hoşuma gidiyorlar vesselam…

  2. Arı sokmasına değil de, arıyı uzaklaştırmaya yarayacak bir öneri de benden:

    Bir tabakta kuru Türk kahvesini yakın, o içten içe tütsü gibi tüterek yandığında, kokusundan ve hafif dumanından hiçbir arı yaklaşmıyor. Tecrübeyle sabittir!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz