Asla Pes Etmeyenler Kulübü

2

Ben de bazen asla pes etmeyen biri olmalıyım diyorum ama bu aralar yolculukların en zor, dışarıdan en imrenilen, en özlem dolu, en soğuk, en şaşırtıcı olanlarından birindeyim. Bu yolculuk çok şükür ki isteğe bağlı olsa bile, canımın sıkıldığı, zorluklarla karşılaşıp havlu atmayı istediğim, buraya kadarmış dediğim olmuyor değil. Serde güçlü olmak, pes etmemek de var ya işte, dışarıdan “hayat sana güzel” diyenlere çok şey söylemek geliyor içimden.

Böyle olmakla beraber bazen ben de birileri için, oh ne güzel hayatı var, kadına bak tuzu kuru, her şey ona altın tepsiyle sunulmuş gibi, bir eli yağda diğeri balda diyebiliyorum. Hemen sonra toparlanıp, o da bir yolculukta, kim bilir neler yaşadı, yaşıyor, yaşayacak diye kendi mücadeleme, kendi etki alanıma dönüyorum neyse ki. Böyle zamanlarda beni en çok rahatlatan şey ise okumak. Başkalarının özellikle de her zaman gözümüzün önünde olan kişilerin başarı hikayelerini okumak bana keyif veriyor, ilham alıyorum. Onların da düştüğünü, bocaladığını, kafalarını vurduklarını, sonra da nasıl kalkıp koşmaya devam ettiklerini bilmek, hayata daha da dört elle sarılmamı sağlıyor.

Bizler başarılı insanların hep sonuçlarını görürüz. Oysa onlar o başarıları elde edene kadar acaba ne zorluklardan geçtiler, hedeflerine giderken hangi çukurlu yollara girip kaza yaptılar, azim ve kararlılık onlara genetik mi geçti de her şey çok kolay oldu, işte bunları anlayabilmek çok önemli.

İşte tüm bunları düşünürken, uzak diyarlardaki yolculuğumda bir oluşumdan haberdar oldum. Asla Pes Etmeyenler Kulübü.

Amaçları, insanlara ilham vererek ve onları destekleyerek hayallerine dört elle sarılmalarını sağlamak. Kulüp,  Asla Pes Etme ilkesini misyon edinen Pharmaton önderliğinde Sanofi ve Türk Eğitim Vakfı işbirliğiyle, asla pes etmeyen nesiller yetişsin diye kurulmuş. Çeşitli zorluklarla karşılaşmalarına rağmen azim ve kararlılıkla amaçlarının peşinden koşarak başarıyla ulaşmış 15 gönüllü isim de bu yolculukta onları yalnız bırakmamış.

Türk Eğitim Vakfı’na destek amacıyla hazırlanan “Asla Pes Etmeyenler Kulübü Koleksiyon Kitabı ve Asla Pes Etmeyenler Kulübü Fonu’yla da daha fazla genç insanın hayatına dokunmak için katkıda bulunuyorlar.

Kitaba sahip olarak siz de adınıza TEV’e 100 TL bağışta bulunmuş oluyorsunuz. Böylece asla pes etmeyen gelecek nesilleri hep beraber destekliyoruz. Sizce sevgilinize, yaklaşan o günde verebileceğiniz bundan anlamlı hediye olur mu? Siz ya da sevgiliniz ilham veren hikayeleri okudukça hep genç ve umut dolu kalırken, birileri de asla pes etmemeyi öğrenecek. Değer bence.

Asla Pes Etmeyenler Kulübü Koleksiyon Kitabı’nı D&R Mağazaları ve www.dr.com.tr den edinebilirsiniz.

Asla pes etmemeniz dileğiyle.

2 YORUMLAR

 1. Asla pes etmeyen kadınlar kocaman bir alkışı hak ediyor
  sen de Banucuğum,
  Kızınla uzakta sevdiklerinden yaşamak zor tabi
  ama sen sürekli üretim halindesin
  hayatını güzelleştirme peşindesin
  seni örnek almalı birçok kadın
  sevgiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz