Banu’nun Dünyası 10 Yaş Partisi

5

Kırk gün kırk gece süren düğünler gibi blogumun onuncu yılı kutlamaları da uzun sürecek gibi. Onuncu yıl için bir kutlama yapmayı düşünüyordum; önce birkaç arkadaş kendi aramızda yemek yeriz diye başlayan planlar sonrasında pasta da keseriz söylemlerine gitti ve sonunda elli kişilik bahçe içinde kır düğünü gibi bir kutlama oldu.

IMG_4011Erbulak Evi‘nin bahçesi 12 Mayıs salı günü benimdi ve sağ olsun sevgili Ayşe Erbulak Özgürdal sonuna kadar açtı evi bu özel gün için. Kutlamanın tüm organizasyonunu, süslemelerini, özel hazırlıklarını Kutu Kutu Parti‘nin sahibi canım arkadaşım Handem yaptı. Handem organizasyon konusunda görüp görebileceğiniz bence en yaratıcı kişi. Sizi öyle iyi anlıyor, istediğinizi öyle güzel hayal ediyor ve size önerilerle dönüyor ki bu kadar olur diyorsunuz. Yalnız Handem’i biraz özgür bırakmak gerek, her işine karışılmaması gerekiyor ki o rahat düşünsün. Handem düşünürken bizim kızkardeşler Devletşah ve Renan da hep fikir verdi, bu süreçte onların kafasını çok ütüledim biliyorum ama onlar olmasa olmazdı.

IMG_4003

 

Pastam…Düğünümde bile böyle pastam olmadı. Canım Iraz Hantal, K’remela Cake Design olarak logomun da olduğu öyle güzel bir pasta yaptı ki her yiyen kim yaptı diye sordu. Çok afilliydi çokk.

IMG_4122

 

Tüm bunlar olurken, davetiye hazırlıklarını tabii ki ben yapmadım. On yıldır blog yazıyor olabilirim ama bu benim teknoloji ile aramın iyi olduğunu göstermez değil mi? Sevgili Armağan blog logomu da kullanarak harika bir davetiye hazırladı. İkram edeceğimiz yiyecekler sağolsun Gülsev, Kız Çocukları Nurdan Abla ve Erbulak Evi’nden Nur Ardakoç‘dan geldi harika kanepeler masamızı süsledi.

IMG_4015

Mart ayındaki doğum günümde canım dostum Aylin Canay bana öyle bir hediye yaptırmıştı ki; konuklarıma ne hediye edeceğimi hiç düşünmedim. Hayat Ağacı şeklinde bileklik. Logomla aynı olan bu bileklikleri herkes o kadar beğendi ki, Aylin ve Black Tea Takı sağ olsun. Forte İletişim o gün için özel olarak Lepetit Marseillais ürünlerinden bir paket hazırlayıp gönderdi. Dünyada çok bilinen ve sevilen bu ürünler Türkiye’ye yeni geldi ama emin olun çok çabuk yayılacak. O kadar güzel geri dönüşler aldım ki, konuklarım arayıp bizi bu markayla tanıştırdın ya çok sağol diyorlar.

IMG_3835

 

IMG_4316

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm parti boyunca video çekimi yapmak gerekiyordu hatta Kanal D, blogumun onuncu yılını haber yapmak istedi ama çekimi benim yapmam gerekiyordu. Ne anlarım ben bu işlerden? Her zaman yanımda olan hatta artık beni ortağı sandıkları Tavsiye Evi imdadıma yetişti.Hasan hem tüm çekimi hem de haberler için özel çekimleri yaptı. Bu arada Erdem Tavukçuoğlu’nu nasıl bunalttığımı, herşeye rağmen Erdem’in o kibar ve asil duruşunu hiç bozmadığını özellikle belirtmeliyim. Erdem artık erkek kardeşim.

Birazdan göreceğiniz fotoğrafların çoğunu Latife çekti. Özellikle portre fotoğraflarımı çok sevdim. Erbulak Evi’nin tüm çalışanları Gözde ve Seren o gün resmen pervane oldu, çok yoruldular biliyorum ama bir kez yüzleri düşmedi. Kardeşim Aslı, basın bültenimi hazırladı iş yoğunluğunun içinde.

Ve arkadaşlarım, beni o gün yalnız bırakmayan dostlarım. Blogumu yenileyen, tüm sorularıma anında geri dönen Zuhal Bozdağ ve blogumun tüm video çekimlerini yapan AilemizleTV Berna Kasapoğlu Serdarlı da o gün benimleydi sağ olsunlar. Her gelen elinde bir hediye ile gelmiş oysa onların yanımda olmaları en büyük hediye. İyi ki yazmışım, iyi ki on yıl hiç bıkmadan, hiç enerjimi düşürmeden yazmışım. Yoksa bugün bu satırlar olmayacaktı.

IMG_4054

İşte böyle 12 Mayıs 2015 tarihe böyle geçti. Sıcak, samimi, mutlu…

Ben de tüm konuklarımın her biri adına  Çekül Vakfı’nın İzmir Ödemiş İlçesi, Bozdağ Beldesi’ndeki ormanına yedişer adet fidan diktiriyorum, tohumlar fidanlar fidanlar ağaca ağaçlar ormana dönmeli yurdumda diyerek.

Not: Elimdeki fotoğraflar bunlardı, partimde olup fotoğraflarda olmayanlardan şimdiden özür diliyorum, gönderirseniz hemen eklerim.

5 YORUMLAR

  1. Hayranlıkla izlediğim adaşım, enerjisine yetişemediğim kadın, bir orada bir burada süpürge gibi olumsuzlukları süpüren kadın ,güler yüzün daim, yolun açık olsun. İyi ki yazıyorsun.

  2. Banucuğum,sağlık,huzur ve keyifle nice 10 yıllara ulaşman dileyiğle sevgiler…hayatımızın rengi oluyorsun yazdıklarınla,yaşamış,gitmiş,görmüş gibizevkle okuyoruz. Kalemine,yüreğine sağlık,sonsuz teşekkürler….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz