Beden Atölyesi’nde Sömestre

1

Beden Atölyesi’nde sömestre tatili çok daha farklı geçecek. Spor/sanat aktiviteleri ve farklı atölyeler ile 3-12 yaş arası çocuklara yönelik harika dolu dolu bir sömestr programı hazırlamışlar. 

Sabah 09:30’ dan akşam 16:30’ a kadar sürecek programda, fiziksel ve sosyal gelişime  katkıda  bulunacak aktiviteler ile çocukları yoğun okul temposundan uzaklaştıran eğlendirirken maksimum  öğrenmeye  odaklı bir içerik oluşturmuşlar. Programı onlardan aldığım bilgiler doğrultusunda hiç değiştirmeden paylaşıyorum;

SPOR AKTİVİTELERİ

TEMEL CİMNASTİK

En erken yaşta başlanabilen bir spor branşı olup, tüm sporların temelini oluşturur.

Bu temel eğitimi alan çocuklar, yaşıtlarına oranla daha kuvvetli, dayanıklı, esnek, özgüvenli ve cesaretli olurlar.

ÇOCUK PİLATESİ

Okula giderken yük gibi taşınan çantalar, hareketsiz geçen  ders saatleri ve yoğun sınav takviminin verdiği strese, sömestır  programımızda çocuk pilatesiyle son veriyoruz.

Çocuk Pilatesi, duruş bozukluklarının giderilmesi, kuvvetin arttırılması, el-göz koordinasyonunun geliştirilmesi, denge yeteneğinin  kazanılması ve esnekliğin geliştirilmesinde en faydalı eğitimlerden biridir.

KARATE

Hedefi mükemmellik olan, ruhsal ve fiziksel bir eğitimdir.  Ellerin ve ayakların sistemli olarak eğitilmesi ile çocuğun hareket  kabiliyeti artmaktadır. Kendini savunma bilinci, bu eğitimde en önemli metotların başında gelmektedir.

DANS

Müziğin ve duyguların harekete dönüştürülerek en zengin biçimde sergilenmesidir. Çocuklar kendini ifade etme yeteneği kazanarak özgüvenlerini geliştirirler.

SOSYAL ve SANATSAL AKTİVİTELER

SPORTİF EĞİTSEL OYUN

Her çocuğun, iç dünyası oyunla başlamaktadır. Fiziksel aktivitelerin eğitsel oyunlar eşliğinde çocuklara aktarılması ile, çocuklar hareketin önemini algılamaktadırlar.

 DRAMA

Sanatsal duyarlılık, çocuğun hayal gücünü geliştiren bir öğrenme aracıdır. Çocukların aktivitelere etkin bir şekilde katılması için, duyularını, düş gücünü ve imgeleme yeteneğini devreye sokmak  bu eğitim ile mümkündür.

MUTFAK ATÖLYESİ

Çocuklar, kendi başlarına kullanacakları malzemeleri ölçerek  yapacakları kurabiye ve pastaları süsler, keyifli vakit geçirirler.

ÇOCUK YOGASI

Çocuk yogası, çocuklara doğru nefes almayı, hayal güçlerini kullanarak hem yoga duruşlarını uygulamayı, hem de var olan beden  esnekliklerini korumayı öğretiyor.

SİNEMA SAATİ

Yaptıkları fiziksel aktivitelerden yorulan çocuklarımızı, bedensel ve zihinsel olarak sinema saatinde rahatlatıyor, birbirinden sağlıklı  ikramlarımızla güçlelerine güç katıyorlar.

ETÜD-SERBEST OYUN

Eğitmen gözetiminde öğrencilerin, isteğe göre ev ödevlerini  tamamladıkları yada atölye içeriside diledikleri aktiviteleri yapma  fırsatı buldukları bir serbest zaman saatidir.

ÖĞLE YEMEĞİ

Öğle yemekleri, atölyemizin hijyenik ortamında  kendi mutfağımızda, en taze ve en sağlıklı  besinler kullanılarak GÜNLÜK hazırlanmaktadır. Günlük menü listesini atölyemizden temin  edebilirsiniz.

DERS BAŞLANGIÇ ve BİTİŞ SAATLERİ

Derslerimiz, sabah 09.30’da başlayıp 16:30’da sona ermektedir. Sabah ders saatinden 10 dakika önce atölyede olunması  gerekmektedir.

Ders program akışımız dinamik ve stabil branşlarla birbirini  dengelemektedir. Bu sayede çocuklarımız, dinlenirken de aktivite yapabilme imkanına sahiptirler.

YARIM GÜN KATILIM KOŞULLARI

Öğleden önce katılım saatleri; 09:30-13:00 arasıdır. Öğle yemeği dahildir.

Öğleden sonra katılım saatleri; 13:00-16:30 arasıdır. İkindi kahvaltısı dahildir.

YAŞ GRUPLARI VE SINIFLAR

3-12 yaş arası çocuklarımız sömestr okuluna katılabilmektedir.  Sınıflarımız yaş gurupları ve çocuklarımızın seviyelerine göre  antrenörlerimiz tarafından belirlenecektir.

Sınıf mevcutları maksimum 15 kişi ile sınırlandırılacaktır.  Sömestır okulu talebine göre 2 veya 3 grup oluşturulacaktır.

SÖMESTR PROGRAMI HAFTALIK DÖNEM TARİHLERİ

1.HAFTA: 26-30 Ocak

2.HAFTA:  2-6 Şubat

TELAFİ DERSİ

Sömestr programı süresince kaçırılan dersler ve günler Beden Atölyesi sorumluluğunda değildir. Telafi dersleri ve ücret iadesi yapılmamaktadır.

SÖMESTR PROGRAMI İÇİN İHTİYAÇ LİSTESi

  1. Spor kıyafetleri (tayt, eşofman)
  2. Yedek iç çamaşırı, atlet, çorap, tişört ve eşofman
  3. Su Matarası

NOT: Çantalarının üzerinde çocukların isimleri yazılı olmalıdır.

SAĞLIK GÜVENCESİ

Atölyemizde, çocuklarınızın sağlığı ERGO sigorta ile güvence altındadır.

Daha detaylı bilgi için;

Beden Atölyesi Caddebostan Merkez

İskele Cad. Selin Sok. Tibaş Blokları B-Blok No:6 Dükkan:1
Caddebostan / İstanbul

T: +90 216 467 45 62
M: +90 530 116 71 14

+90 530 454 85 80
F: +90 216 467 45 63

info@bedenatolyesi.com

fb_post (1)
Beden Atolyesi’nde Sömestre

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz