Beni Bulun Çünkü Bu Sizin De Hikayeniz Olabilir

2

Bugün yeni bir kitap raflarda yerini alıyor ve göreceksiniz çok satanlar listesinde hemen yerini alacak. Bir ev, üç kadın, on bir yıllık esaret… Evrensel bir acı hakkında gerçek bir yaşam öyküsü bu kitap. Olayı çoğunuz basından hatırlarsınız belki de…2002’de kaybolan ve on bir yıl boyunca esir tutulan Michelle Knight, kurtulduktan sonra yaşadıklarını Beni Bulun Çünkü Bu Sizin De Hikayeniz Olabilir adlı kitapta anlatıyor. Arkadaşının babası tarafından yirmi bir yaşındayken kaçırılan Michelle, Amanda ve Gina adında iki kadınla birlikte bir ev tutulmuş, senelerce akıl almaz taciz, tecavüz, işkence ve şiddete maruz kalmıştır.

Ben sadece dünyanın kalanından saklanan, olmam gereken yerde olmayan biriyim. Kabusun içine sıkışıp kaldım. Hiç kimsenin beni duyamadığından emin olmak için çığlıklar atıyorum.

On bir yıl boyunca bir kabusun içinde yaşayan Michelle’in hikayesi bundan ibaret de değil. Aslında her şey, daha küçük yaştayken aile içinde gördüğü cinsel tacizle başlıyor. Erken yaşta çocuk sahibi olan ve çocuğunu geçindirmek için çırpınırken, Ariel Castro tarafından kaçırılan Michelle, her şey bittiğinde yazma cesaretini gösteren güçlü ve umut dolu bir kadın. Çünkü o, Tarı’nın yaşamasına izin vermesinin bir nedeni olduğunu düşünüyor. Michelle, hikayesinin tamamını benzer durumları yaşayan milyonlarca çocuk, genç ve kadının sesi olmak için tüm dünyaya haykırıyor.

fotoğraf (78)

fotoğraf (79)

Beni Bulun Çünkü Bu Sizin De Hikayeniz Olabilir’den alıntılar

– On bir yaşına geldiğimde adet oldum fakat beş yaşından beri kanamam olduğu için adet gördüğümü anlamamıştım. O dönemlerde bana yapılan şeyler çok daha kötü hale gelmişti, çok çok daha kötü.

– Bir gün öğleden sonra adam odama gelerek zincirlerimi çözdü. “Arka bahçede oturmana izin vereceğim”

– Kabarıklıklarımın tamamen kaybolması beş günümü daha aldı. Tüm bu süreç boyunca Gina hep yanımdaydı. Beni beslemiş,avuçlarımdaki ve alnımdaki teri silmiş, bana devam etme cesareti vermişti.

Martı Yayınları‘ndan çıkan “Beni Bulun” artık kitapçılarda. Keyifli okumalar.

2 YORUMLAR

  1. Bu hikayeleri okuyunca üzülüyorum..Neden hep kadın üzerinde bu oyunlar oynanıyor onu şaşkınlıkla takip ediyorum..Erkeklerin dünyası ise gerçekten inanılmaz !..Doğru erkek yetiştirmek tüm doğru kadınların görevi olmalı..Erkek çocuğu annesi(hep erkek annesiyim diye kırım kırım kırımlanır ya kadınlar) olmak ile bitmiyor her şey..Aksine erkek çocuğunu kadına duyarlı,kadına arkadaş,kadına eş,kadına dost,kadına eşit olduğunu göstererek büyütmek..işte burada bütün tılsım..küçük büyük farketmeden kadına dokunan ellere eğer yararı olacak ise her yazıyı okurum…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz