Bir milyar ayaklanıyor/One billion rising

1

“One Billion Rising” (Bir Milyar Ayaklanıyor) Kadına şiddete kadınca bir şekilde tepki verecek tüm dünya kadınları, DANS EDECEK.

 Dünyanın farklı metropollerinde toplam 1 milyar kişinin katılması hedeflenen etkinlikte, kadına şiddete karşı olan kadınlar ve erkekler protestolarını dans ederek ortaya koyacak. “One Billion Rising” (Bir Milyar Ayaklanıyor) adlı etkinlik  saat 13.00’da tüm dünyayla aynı anda Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda gerçekleşecek. Beşiktaş Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi; tarafından düzenlenen etkinlikte Girne Amerikan Üniversitesi Dans Akademisi dans eğitmenleri tarafından ücretsiz olarak verilen derslerle One Billion Rising etkinliginin tema dansını gönüllüler ve İstanbul halkı hep birlikte yapacak.   Biz de STET DERNEK olarak o gün orada olacağız ve  Ebru Karaduman Beden Atölyesi ekibiyle  anne ve çocuklara yönelik  dans aktiviteleri ile etkinliğe destek vereceğiz.

Ben bugün dans çalışmalarına katıldım Beşiktaş Belediyesi’nde. Katılımı görünce gerçekten çok etkilendim. 14 Şubat Perşembe günü saat 12:00’den itibaren Beşiktaş, Barbaros Bulvarı’nda o günü sizlerle yaşamak için de ayrıca sabırsızlanıyorum. Hadi ben şimdilik huzurunuzdan ayrılayım siz de TIK TIK yapın ve videoyu izleyin, sonra bakalım o gün evinizde oturabilecek misiniz?

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz