Bir2 Parça Tulum

1

Hep diyorum, çok şanslıyım çünkü çevremde hep çalışkan kadınlar var. Annemden başlarsam, teyzelerim, kız kardeşim, iş ortaklarım, arkadaşlarım hepsi sürekli üreten, ürettiklerini paylaşan ve paylaştıkça çoğalan insanlar. Böyle olunca da her gün yeni bir girişimcilik hikayesi duyuyorum, her duyduğuma da acayip şaşırıyorum çünkü hepsi çok yaratıcı. İşte onlardan biri, Bir2 Parça Tulum. Adı bile çok hoş değil mi?

Bir2 Parça Tulum, Ela Özgerçek Eryılmaz’ın bebeğinin ihtiyaçlarından yola çıkarak tasarladığı ürünleri diğer annelerle buluşturmaya karar vermesi sonucu 2016 yılında kurulmuş bir bebek giyim markası. Ela Hanım, anneliğinin 5. ayında uykusuzluğunun had safhasında, bebeğinin altını kirletmesi sonucu, body’sini değiştirmek zorunda kaldığı esnada hem bebeğini kirletip, hem üşütüp hem de uyanmasına neden olunca, aydınlanma yaşamış, bebeğinin ağlama sesi eşliğinde “hem tek parça olup hem de 2 ayrı parçaya ayrılabilen bir body neden üretmezler ki, öyle olsaydı sadece kirlenen alt kısmı değiştirip hem bebeğimi üşütmeyecek, hem her yerini kirletmeyecek hem de uyandırmamış olacaktım“ diye söylenirken acaba bu body’lerden var mıdır diye araştırıp bulamayınca kararını vermiş ve markalaşma sürecini başlatmış. 

Bir2 Parça Tulum, bebeklerin tek parça giyinmesini ve üşütmemelerini sağlarken, iki ayrı parçaya bölünebilme özelliği ile annelere de rahat ve konforlu bir kullanım alanı oluşturmakta.Bu özellik ile body ve tulumların sadece kirlenen kısımları değiştiriliyor böylelikle hem zamandan hem de çamaşır yükünden aynı zamanda da su elektrik ve deterjan tüketiminden tasarruf sağlanıyor. Nasıl fikir ama?

Bu arada ürünlerin hepsi % 100 pamuklu kumaştan üretiliyor. Kullandığı etiketler ise bebeklerin ciltleri ile temas etmiyor, dış kısmına dikiyorlar. 

Ela Hanım gibi üreten kadınların çoğalması ama en çok da ürettiklerini paylaşabilme cesaretini gösteren kadınların artması umuduyla…

instagram: @bir2parcatulum 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz