Birlikte başaralım, engelleri aşalım

3

Özürlü, engelli, otistik, downlu…Ne çok duyuyorsunuz değil mi bu kelimeleri etrafınızda ve siz de özel desteğe ihtiyaç duyan kişilerden böyle bahsediyorsunuz. Ben hep “engelli” kelimesini kullanırdım böyle duymuş böyle öğretilmişti ta ki geçen kış katıldığım bir seminere kadar. Sevgili arkadaşlarım Özge Uzun, Parin Yakupyan, Aylin Anne’nin de konuşmacı olduğu bir konferansta “özel gereksinimli” tanımını duydum ve işte tam da bu dedim. Gerçekten bundan güzel tanım olamaz. Hepimizin gereksinimleri var çevreden, aileden, toplumdan beklediği. Fakat bazı kişilerin biraz daha özel gereksinime ihtiyacı var, biraz daha  kişisel desteğe. Her birimizin bir gün olabileceği gibi.Hepimiz bir engelli adayıyız ve aynı toplumda yaşamaktayız. Birbirimizi anlamamız çok zor olmamalı ama anlamak için önce biraz tanımak gerekiyor.

İşte Algı Özel Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla sunuculuğunu  spor spikeri ve  Beyaz Tv Spor Müdürü Ertem Şener ile spor spikeri ve D-Smart Editörü Aykut Aydın’ın üstlendiği BİRLİKTE BAŞARALIM ENGELLERİ AŞALIM etkinliğinde özel gereksinimli çocuklarımızı daha yakından tanıyıp onların başarılarına ortak olup sevinçlerini paylaşabilirsiniz. 5 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde çocuklarımız sahnede olacak ve muhteşem çabalarının, azimlerinin meyvelerini sergileyecekler. Güldüren skeçler, dans performansı, tiyato, şarkılar ve daha neler neler…Onların sevinçlerini paylaşmaya değmez mi, onları anlamak için onlarla anı yaşamak gerek.

5 Aralık Perşembe günü Profilo Alışveriş Merkezi’nde buluşalım(16:00 – 18:00) birlikte aşalım hadi…

3 YORUMLAR

 1. Rehberlik Araştırma Merkezi, özel gereksinimli çocuklarımızın erken tanılanması, doğru sağlık ve özel eğitim hizmetine en hızlı bir şekilde ulaşması için profesyonel bir destek hizmeti verir. Tanı sürecinden başlayarak çocuğunuzun gereksinimi olan doğru terapi seanslarına ve doğru özel eğitim merkezine ulaşana kadar uzman kadromuzla birlikte çocuğunuz için ücretsiz bir araştırma yapıyor, sizlere ücretsiz bir rehberlik hizmeti sunuyoruz. Bu sayede en doğru özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini bulmanızda sizlere rehberlik ediyoruz.

  Devlet Destekli Tamamen Ücretsiz Hizmetlerimiz
  Otizm, Dil ve Konuşma Bozukluğu, Özel Öğrenme Güçlüğü, Disleksi, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar, İşitme, Görme, Bedensel Engel, Fizik Tedavi, Serebral Palsi, Dikkat Eksikliği, Zeka Geriliği, Ergo Terapi, Hidroterapi, Duyu Bütünleme, Gelişim Testi, Bireysel ve Grup Eğitim, Davranış Bozukluğu, Psikoterapi, Uzay Terapisi, Aile Eğitimi ve Danışmanlığı

  Telefon: 0 850 466 29 83

  Site:https://rehberlikvearastirma.com
  Rehberlik Araştırma Merkezi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz