Black Friday İndirimleri

0

Alışveriş yaparken dikkat ettiğim şeylerin başında kaliteli ürünü uygun fiyata almak geliyor. Kanada’da yaşarken tanıştığım Black Friday indirimleri bana bu imkanı fazlasıyla yarattı ve o günden beri Black Friday indirimlerini bekler oldum. Hadi canım seninki de Amerikan hayranlığı demeyin zira normal zamanda aldığınız ürünün fiyatı bu dönemde hatırı sayılır şekilde inince bunun adı hayranlık değil, tasarruf oluyor bence. Tabii kastettiğim önce fiyatları uçurup sonra normale çekip buna da indirim diyen markalar değil.

Bugün Türkiye de dahil pek çok ülkede Black Friday indirim günü oluyor ama nedir bu Efsane Cuma, Süper Cuma ya da Kara Cuma diye adlandırılan Black Friday ondan kısaca bahsedeyim. ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma gününe verilen isim. 1932’den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak kabul ediliyor ve mağazalar bu günlerde çok erken saatte açılıp geç saatte kapanıyorlar. İndirimlere gelince gerçekten ciddi oranda fiyatlar iniyor ve insanlar sabahın hatta gecenin ilk ışıklarıyla sıraya giriyor.

Yazımın başında Black Friday ile Kanada’da tanıştığımı söylemiştim ama Kanada da Amerika’dan öğrenmiş bu geleneği ve onlar Şükran Günü’nden sonraki ilk Cuma diye bir kural koymamışlar. Oradaki arkadaşlarım yılbaşı hediyeleri için büyük bir alışveriş merkezine gideceklerini ve özellikle seçtikleri ürünler için Black Friday’i beklediklerini söyleyince biliyor gibi davranmış ama bir yandan da internette araştırmıştım. Türkiye’de de o zamanlar yeni yeni duyulmaya başlayan bu meşhur Cuma bugün artık herkesin beklediği özel gün diyebilirim. Bir de o günü tatil yapsalar hiç fena olmaz hani 😊

Kaliteyi uygun fiyata almak benim için önemli demiştim ya, özellikle yüzüm için kullandığım serum, nemlendirici gibi kozmetikler işte bu kategoride.  Bu ürünler maalesef epey pahalı ama ucuzunu kullanacak kadar da zengin değilim. İşte Black Friday bu ürünler için bir fırsat. Bu yıl 26 Kasım 2021’de olacak Black Friday indirimleri için kendime ORIGINS kozmetik ürünlerinden serum, anti aging göz kremi ve nemlendirici seçtim. Tabii on yedi yaşında bir kızınız olunca alışveriş listesi de onunla yapılıyor. Özellikle şu yaşlarda dış görünüşe, güzel ve bakımlı olmaya çok daha özen gösteren kızımın bu isteğini de gayet doğal karşılıyorum. Ben o yaşlarda olmadım mı? Makyaj yapmasına karşı değilim, sadece tenine zarar vermeyecek, alerji yapmayan ve güvenilirliği kanıtlanmış ürünler kullanması, bir de makyajını çıkarmadan uyumaması gibi şartlar var bizim evde.  Onun tercihi zamansız bir marka olan CHANEL oldu bugüne kadar. Kendi söylemiyle doğal görünmek hoşuna gidiyormuş bu marka sayesinde.

Rabbena hep bana olmaz değil mi?  Yeni yıl için sevdiklerimize alacağımız küçük ama anlamlı hediyeler için de Black Friday’i bekliyoruz. Bekliyoruz dedim çünkü biz kızımla planlar yaparken çok da eğleniyoruz. Bazen birbirimize evde olanları hatırlatıp listeyi daraltıyor bazen de uzun vadede ortak kullanacağımız şeyler için ekonomik boylar seçip cebimizi rahatlatıyoruz. Kime ne hediye alınacak seçimleri ise tam şenlik oluyor. Bizim Black Friday pek curcuna Cuma oluyor anlayacağınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz