Blue Mountain-Toronto’ya En Yakın Kayak Merkezi

1

Kanada’nın Ontario eyaletindeki Blue Mountain kasabası doğa severler tarafından her mevsim ziyaret edilse de özellikle kışın kayak severler için bulunmaz bir cennet. British Columbia’daki  Whistler ve Quebec’teki  Mont Tremblant’tan sonra ülkenin en yoğun ilgi gören kayak merkezlerinden olan Blue Mountain’da 43 pist mevcut. Yaşınıza ve kayma seviyenize göre alacağınız bir bilet ile tüm pistlerden yararlanabiliyorsunuz.

Yeni başlayanlar, orta seviye kayanlar, ileri kayakçılar, snowboardcular için renklere göre ayrılmış pistler yanında gece kaymayı sevenler için de uzunluğu hiç de fena sayılmayacak pistler mevcut.  Başlangıçta pistler kısa gibi görünse de özellikli dik inişli olanlardan kaymak sizi epey yorabilir, dikkat.

Kanada’nın en büyük şehri Toronto’ya arabayla iki saat mesafede bulunan Blue Mountain, Collingwood ile Thornbury kasabalarının birleştiği noktada kurulmuş. Kayak severlere muhteşem manzara eşliğinde beyaz bir rüya sunarken, hiç de alışık olunmayan açık hava müzesine de ev sahipliği yapıyor. Bembeyaz pistlerde kayarken bir anda karşınıza Ontario eyaletinde kullanılan 1959 yapımı ilk telesiyej çıkabiliyor.

14 Aralık – 18 Mart tarihlerinde sabah 9’dan akşam 9’a kadar açık olan pistler, 19 Mart’tan sezon sonuna kadar – Nisan sonuna kadar sezon devam edebiliyor- sabah 9’dan akşam 16:30’a kadar açık oluyor. Her türlü ekipmanı kolaylıkla kiralayabiliyorsunuz. Ayakkabı, kayak, baton, kask ve dersten oluşan paket 120 Dolar, bir günlük. Ders demişken, gün boyu grup dersine katılabiliyorsunuz bu paket dahilinde. Ders istemezseniz profesyonel tüm ekipmanı daha da uygun kiralayabilirsiniz.

Kayak yapmayanlar için de oldukça fazla seçeneği bulunan merkezde, kızak gezintisi, kar ayakkabısı ile yürüyüş, N’tube yürüyüşü, dağ coaster’ı yapabilir ya da köy içindeki kafelerde oturup manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Pistlere yakın oteller konaklama için de oldukça uygun.

Blue Mountain Ski Resort

Blue Mountain Inn

Cachet Crossing

 

 

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz