Bu hafta biterken

0

 

Sonbaharı bitireli çok oldu hani hüzün mevsimini, puslu günleri. Ama bu kış daha bir hüzünlü mü geçiyor ne, hergün yeni bir üzücü haber, yakınlarımdan alınan puslu sisli gündemler haydi hayırlısı. En çok da çocukların haberleri üzdü beni bu hafta, hastalıklar, ameliyatlar… Allah beterinden korusun demek adet de hani bunlar da az beter değil yani. Bu hafta biterken dua etmekten başka yapılacak bir şey yok “Allahım sen dermansız dert verme, gördüğümüzden geri koyma, ülkemizi koru, çocuklarımıza öncelikle sağlık ver” deyip yaşamaya devam. Bu hafta dedim ya küçük büyük yaşlı genç her kalp sıkıntıyla attı benim çevremde, hep bir hüzün vardı evlerde, ben belki bu hüznü bir az olsun dağıtır diye bu hafta benim için kafa dağıtıcı birkaç konudan bahsetmek istedim, sessiz bir pazar akşamında. İlki, 36 dilde çevirisi yapılan ve tüm ülkelerde en çok satanlar listesinde ilk sırada yer alan “Ye, Sev, Dua Et kitabı. Pegasus Kitabevinden çıkan kitapta yazar Elizabeth Gilbert yaşamını anlatmış. İtalya, Hindistan ve Endonezya boyunca içsel yolculuğunu anlatan kitaın 2009 yılında beyaz perdeye çekilmesi söz konusu ve Julia Roberts da Elizabeth Gilbert’i oynayacakmış. Herşeye sahip başarılı bir iş kadınının hayatındaki herşeyi bırakıp İtalya’da keyif, Hindistan’da ibadet ve Endonezya’nın Bali Adası’nda dünyevi hazlar ve ilahi yücelik arasındaki dengeyi arama hikayesini anlatan kitap benim için bu haftanın kitabı.

Bu haftanın DVD si , Boleyn Kızı idi. İngiltere Kralı 8. Henry’nin aşklarını ve bu aşklar içinde yer alan iki kızkardeşin hazin hikayelerini anlatan filmde entrika, aşk, ihanet adına herşey var. Mary ve Anne Boleyn öyle iki kızkardeş ki ihtiraslarının kurbanı olmuş iki zavallı.

Bu haftanın sinema filmi ise VALİ benim için. Rahmetli vali Recep Yazıcıoğlu’nu anlatan film, tv de verilen Köprü dizinin devamı imiş aslında, izlemediğimden diziye yorum yapamayacağım ama film gerçekten de şahane olmuş. Recep Bey’in son görev yeri olan Denizli’de çekilen film, Yazıcıoğlu’nun Denizli’de çok sıradan ancak arkasında yüzlerce soru işareti bırakan trafik kazasıyla ölümünün perde arkası, ucu uluslararası örgütlere ve gizli servislere dayanan ilginç olayları anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz