Bugüne bir yıldız eksik başlayabilirdik

23

Dün gece meteor yağmuru vardı, eh bizim bey de her yıl olduğu gibi Antalya Saklıkent’te Tubitak’ın Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği’ndeydi. Son konuştuğumuzda teleskobu kırıldığı için biraz üzgündü ama gece yine de  başkalarının teleskobuyla da olsa gözlem yapacaklarını söylemişti. Biz de kızımla evimizin terasından yıldız kaymalarını izledik ve yattık.

Gece 03:00 de telefonuma gelen mesajı duydum ama bakmadım malum bankalar saat dinlemiyordu. İki dakika sonra yine mesaj gelince dayanamadım baktım, eşimden gelmişti ve SOS Yardım Gerekiyor diye bir mesaj ve ekinde de bir google harita vardı, eki açınca bulunduğu yerin haritası ile karşılaştım. Tam buna bakarken bir mesaj daha ve bu kez Acil Durum Yardım Gerekiyor ve aynı ek. Ne oluyor yahu derken ardından bir de bir ses kaydı. Elim ayağım hala tutarken kaydı dinledim ve Ahmet! Ahmet! diye heyecanlı ve ağaçlıklı bir yerden geldiği belli olan ses ile o an nasıl düşmedim hala şaşıyorum.

Teleskobu bozulan kocam morali bozulunca karar değiştirip dönüş için yola çıkmıştı ve Antalya’nın zirvesinden inerken aracı şarampole yuvarlanmıştı. Onu bulup bana ulaşmaya çalışmışlardı. Adamın biri de Ahmet’e bağırıyor ve ağaçların arasından ya da artık neredense kocamı kurtarmaya çalışıyordu. Hemen numarasını çevirdim ve karşıma kim çıkacak ne diyecek diye bekliyordum. Jandarma mı Ahmet mi köylülerden biri mi yoksa aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor mu… Üç kez çaldı ve normalde bu kadar kısa sürede açılmayan telefon açıldı veeeee Kocam. Saat 03:00

-Alo Erkan neredesin

-Gözlem yapıyoruz, hayırdır

-Bana attığın o mesaj ne

-Ne mesajı

-Ya ses kaydı

-Ne diyorsun yahu ne ses kaydı ne mesajı biz burada gözlem yapıyoruz

Ya telefona çıkmasaydı, o saatte normalde uyur ya da gözlem yaparken telefonu açmaz, neyse ki çok şükür telefona çıktı, ya da başkası açsaydı o an onun yerine? Bir sürü soru, korku, telaş. Sonrasını, sabaha kadar olan ruh halimi hiç anlatmayım.

Mesajlar ve ses kaydı mı, hiçbir şekilde çözemedik. Bugün dönüyor ve ona da göstereceğim, gerekli inceleme araştırma çalışmalarına başlayacağım tabii. Kimine göre dolandırıcılıkla bitecekti sonu, kimine göre üzmek, korkutmak amaçlı, kiminin başına benzer olaylar gelmiş, hatta yeni bir uygulama ile başkasının cep telefonundan mesaj atıyor gibi görünebiliyormuş. Siz siz olun yakınınızın cebinden gelen mesajla onunla teyitleşmeden eyleme geçmeyin.

O değil de ya gerçek olsaydı, ya hepsi başımıza gelseydi, bugün hayatımız çok farklı olacaktı ve olmaması için sadece biraz şanslıyız, o kadar. Bu ülkede şanslı olan çok az insandan…Üzgünüm gidenler için üzgünüm babasız kalanlar için ve üzgünüm yaşananlar için, bir yıldız eksik başlayabilirdik bu hayata. Neye üzülsek bu ülkede bir bilsem…

 

23 YORUMLAR

 1. canım yaaaaa nasıl bir şeydir o öyle….Aman sizden uzak dursun..Allah hayırlarla beraber yaşlanmanızı ,Duru’cuğumun güzelliklerini beraber görmeyi nasip etsin.. Bunu bir nazar olarak attık geriye….

 2. offf ne kadar çarpıcı bir olay
  Allah korusun
  ama bu nedir şaka mı?
  kötü niyet mi?
  nasıl olur böyle birşey
  hem de eşinin telefonundan
  kalbi olan biri belki de bu telefon ve mesajdan sonra fenalaşacak
  nasıl birşey bu
  Banucuğum uzun yıllar mutlulukla birlikte olmanızı diliyorum tüm ailenizin
  İyiki gerçek değilmiş şükür

 3. Merhaba,
  öncelikle geçmiş olsun.. bildiğim kadarıyla akıllı telefonlarda güvenlik için böyle bir özellik var ve eşinizin telefonunda o özellik aktif durumda. olay şu: telefonu açma düğmesine 3 kere basınca(yanlışlıkla da olabilir), kameradan fotoğraf çekip, o anki sesi kaydedip konumla birlikte seçilmiş numaralara gönderiyor. bir tür güvenlik önlemi aslında.. muhtemelen eşiniz de yanlışlıkla basıp bu işi çalıştırmış… İyi ki o anda telefonu açmış ki, insanın aklına her şey geliyor.
  iyi günler..

  • Hande Hanım ah tam söylediğiniz gibi oldu, eşimin bundan haberi de yok allahtan dediğiniz gibi telefonu açtı da rahatladım. Çok çok kötü bir olay yaşadık maalesef, teknoloji iyi ki var mı keşke olmasa mı bilemedim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz