Çakıl Meyhane, Bostancı

3

Yemeğe içmeye bu kadar meraklı olup yeni yerler keşfetme derdinde olan ben nasıl olmuş da evime 350 metre mesafedeki Çakıl Meyhaneyi duymamışım hayret doğrusu. Üstelik 32 yıldır hizmet veriyor. Bostancı’da son derece merkezi bir noktada – postane ile karşılıklı-  bu civarlarda oturanların yürüyerek ulaşabileceği bir yerde olan Çakıl Meyhanesi’nin bana göre en büyük özelliği etleri. İster alkol alın ister almayın bugüne kadar yediğiniz en lezzetli eti burada yiyeceğinizin garantisini veriyorum.

Çakıl Meyhane

Çakıl Meyhane

Daha başlangıç olarak seçeceğiniz mezelerde kafanız karışacak hazır olun. İlk defa gidiyorsanız benim gibi “her yerde olan şeyler canım” diyebilirsiniz ama tadına baktıktan sonra her yer olmadığı anlaşılıyor. Acıyla aranız iyiyse Atom’u denemenizi öneririm. Kelle, işkembe salatası benim asla deyip başkalarının bayıldıklarından. Kekik salatası, pilaki, beğendi benim favorilerim. Yine ben yemem ama yiyenler beyin diyor başka bir şey demiyor. Ara sıcaklarda ciğer ve sıcak sıcak getirdikleri mücver yaşama sevincini arttırır mı insanın? Bir başka bakıyorum hayata bak vallahi, bunları yeme şansım var iyi ki deyip daha bir katlanılası insan oluyorum Çakıl’da ben. Gelelim etlere, ah o etler. Şaşlık, köfte, yaprak ciğer, külbastı hangi birini sayayım. Bugüne kadar yediğim en güzel eti Çakıl’da yedim dersem abartmış olmam. cakil_meyhane_3584_bostanci

Salaş bir ortamda taş plaktan fonda harika meyhane parçaları çalıyor Çakıl’da. Sahibi Hasan Çakıl Bey’in inanılmaz geniş bir arşivi var. Salaş ama nezih bir ortamda, fonda Zeki Müren, Müzeyyen Senar ile müzik gıdası alırken bir yandan da enfes yemekler eşliğinde sohbetin tadına varabilirsiniz. Meşhur domates tatlısı denenmeli.

Çakıl Meyhane, Bostancı

Taksim, Beyoğlu trafiğine girmeden, oradaki meyhanelerden aldığınız keyfi fazlasıyla alabileceğiniz Çakıl’da fiyatlar makul. Alkol alıp almamanıza göre değişir ama normal bir meyhane hesabını geçmiyor. Yerin merkezi oluşu, yemeklerin lezzeti, fiyatın uygunluğu ve personelin hizmet kalitesi açısından müdavimi olursanız benden günah gitti. Mahallemin meyhanesinde keyifli vakit geçireceğinizi umuyorum ama rezervasyonsuz gitmeyin, sonra yer bulamayıp bize gelirseniz kereviz, semizotuyla idare etmek zorunda kalırsınız.

Çakıl Meyhane

Bostancı Mah. Bostancı Cami Sok. No:27 (PTT Karşısı)

Tel: 0216.373.02.47

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz