Clara Seren Amram

2

Şimdi başlığa bakınca Clara’yı tanıtacağımı zannediyorsunuz ama yanılıyorsunuz. Elbette onun hukuk diplomasına sahip olduğunu, suç ile kötü beslenme arasındaki bağı irdeleyen çeşitli araştırmaların doğrultusunda sağlıklı yaşam koçluğu yaptığını, “Clarita’s Way” fikrini geliştirerek, sağlıklı ve lezzetli bir yaşam içinde, iyi beslenip kendini mutlu hissetme sanatını insana aktaran iki çocuklu bir anne olduğunu, FormSante dergisi ve Şalom gazetesi’nde yazılar yazdığını söyleyeceğim. Fakat ben size bugüne kadar gördüğüm yemek kitapları içerisinde en sık kullandığım, her bir tarifin uygulanmasının bu kadar kolay olduğu  Clara Seren Amram’ın Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar”kitabından bahsetmek istiyorum.

DSC_0147Hepimiz ebeveyn olarak çocuklarımızın beden, zihin ve ruh sağlığı olarak mükemmel bir denge ve uyum içinde gelişmesini isteriz öyle değil mi? Çocuklarımızın mutlu bir hayat sürdürebilmeleri için onlara cesaret aşılamaya çalışır, olumlu düşünmelerine fırsat verecek ortamlar yaratır ve onları sevgimizle doyururuz. Ruhsal ve zihinsel doyum kadar önemli bir diğer konu da bedenin doymasıdır ve çoğu anne çocuğunun yemediğinden, sağlıklı beslenmediğinden yakınıyor son yıllarda. Her yaş döneminde farklı beslenme alışkanlıkları gösteren çocuklarımız yine her yaş döneminde farklı damak tatları geliştiriyor.

Clara Seren Amram

İşte Clara Seren Amram, bu kitabında her yaş grubu çocuğa uygun , onların kemik gelişimi için gerekli olan temel MİNERALLERİ sunan yeterli KALSİYUM, BAĞIŞIKLIK SİSTEMLERİNİ GÜÇLÜ kılacak yeterli VİTAMİN, BÜYÜMELERİNİ HIZLANDIRMAK için PROTEİN, ENERJİ ALMALARI ve AKTİF, MUTLU ve SAĞLIKLI olmaları için yeterli KARBONHİDRAT içeren tarifler paylaşmakta.

Sağlıklı Yemekler Mutlu Çocuklar kitabında her zaman evinizde bulunan kolay malzemelerle hazırlanan süslü, eğlenceli, renkli tarifler bulacaksınız. Biz kızımla özellikle mutfak başucu kitabı yaptık hatta Duru bazen kolay hazırlanabilen sandviçleri kendi tasarlıyor. Hiç yemek yemeyen, sevmeyen çocuklar için özellikle bir fırsat bu kitap.

Kahvaltıdan çorbaya, enerji içeceklerinden ekmeğe, tahıl-sebze kominasyonlarından peynir tabaklarına kadar çok farklı tarifler bulacağınız kitap Doğan Yayınları’ndan ve tüm kitabevlerinde mevcut.

2 YORUMLAR

  1. Kitabi inceledim fakat bizim yemek kulturumuz ile alakali bulmadim. Cocuklarini fast food`tan uzak tutmak isteyen anneler icin birebir fakat bizim Turk yeme-icme kulturunde zaten fast food yok. Kitap kapaginda pancake ve ekmekten sandvicler saglikli olarak belirtilmis fakat asil onlar cok zararli diye dusunuyorum. Biz ekmek yemiyoruz, pancake ise hic yemiyoruz.Bir cok kaynak var ama en iyi cozum sadece dogal beslenmek.
    Amacim elestrimek degil yanlis anlamayin, Sevgiler…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz