Çocuk doktorundan ne bekleriz?

5

Çocuk doktorunuz, çocuğunuzu doğduğundan beri takip ediyor mu?

Çocuk doktorunuza 24 saat ulaşabiliyor musunuz?

Çocuk doktorunuz bir anne mi?

Çocuk doktorunuz devlet hastanesinde görev yapmış mı?

Çocuk doktorunuz sizin çok ama çok zor kaldığınız anda sizin evinize gelme özverisinde bulunuyor mu?

Çocuk doktorunuza aklınıza takılan her soruyu sorabiliyor musunuz?

Çocuğunuz güle oynaya doktora gidiyor mu?

Çocuğunuz doktorunun aşı yapmasına hiç tepki göstermiyor mu?

Çocuğunuz doktorundan ‘hanım, bey’ değil de ‘teyzem, amcam’ diye bahsediyor mu?

Çocuğunuz doktoruyla çocuk parkına gidiyor mu?

Tüm bu soruların hepsine EVET diye yanıt verebildiğimiz için biz sekiz yıldır çok mutluyuz. Sekiz yıl tek bir muayenehaneye gittik onun için. Dün kızım da ben de biraz tuhaf hissettik kendimizi. Çünkü ülkemizin en iyi hastanelerinden birinin çocuk doktoruydu artık. Odasının duvarlarını süsleyen o binlerce çocuk, bebek fotoları, Nuray Abla’nın güler yüzü, çocukların ses çıkara çıkara bindiği at, küçük odadaki kaydırak, kızımın el izleri…hepsi muayenehanede kalmıştı. O merdivenlerin, duvarların, koltukların dili olsa da konuşsa…Kimler geldi kimler geçti oradan.

Belki siz bizim gibi o muayenehaneye gidemeyeceksiniz ama eğer bir çocuk doktoruna ihtiyacınız olursa, Kızıltoprak Florence Nightangale’de Dr. Sevim Bezci’yi bulabilirsiniz. Benim ve Duru’nun selamını söyleyin, o kadar…

 

 

5 YORUMLAR

  1. Sevim hanımın benim kızlarımın hayatında da önemli bir rolü var.Kızlarım biri 13 diğeri 11 yaşında biz hala ne derdimiz olursa olsun sevim teyzemize her an ulaşabiliriz ona herşey için teşekkür ederiz yeni yerinde başarılar dilerim.
    Türkan-Elif-Berrin

  2. Merhabalar, Sevim Hanım, bizler için sadece doktor değil çok iyi bir dost, çocuklarımın biricik doktoru Sevim teyzesi. Büyük oğlum ocak 1991 doğumlu 13 günlüktü Sevim teyzesiyle tanıştığında, babası tabelasını tesadüfen görmüş ve götürmüştük. Diğer oğlum eylül 1992 doğumlu, 6 günlüktü Sevim Teyzesiyle tanıştığında, Sevim Hanım evimize ziyarete gelmişti, haber vermeden sürpriz yaparak, hastaneden çıkalı birkaç saat olmuştu üstelik. Daha sonra arkadaşlarımızın, iş ortaklarımızın çocukları, onların komşusu, kuzenlerimizin çocuğu, müşterimizin çocukları, şimdi de 3 aylık prensesimiz, ablamızın torunu Leyla tanıştı Sevim Teyzesiyle, hepsi de çok memnun oldular tanıştıkları için. O çok iyi bir dost, çok iyi bir doktor ve çocukların biricik Sevim Teyzesi, ona sağlık ve huzurlu uzun bir yaşam ve yıllarca mesleğini devam ettrimesini diliyorum, hayırlı olsun, sevgiyle kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz