Çocukla Geziyorum, Çocukla Geziyoruz

1

Gezmeyi çok severiz ailece. Gazete, blog, sosyal medya yazılarımdan takip edenler bilir, en ufak bir tatili değerlendiririz. Vaktimiz ve naktimiz denk geldiği vakit, yurt içi yurt dışı fark etmez bizim için. Bu nedenle de bavullarımız her zaman hazırdır. Kızım bir haftalıkken Sapanca’daki evimize gidişimiz onun da bir seyyah olacağının göstergesiydi aslında. Sonrasında dokuz aylıkken anne kız Almanya-Hollanda seyahati yaptık. Böyle böyle şu an on yaşında ve 17 ülke görmüş, sayısız şehir.

Çocukla seyahat etmek zor değil mi diye çok soruyorlar bana, özellikle Duru ile gittiğimiz Afrika, Endonezya gibi biraz daha hijyen konusunda problemler olan ülkeler hakkında  çok soru alıyorum. Eğer çocuğunuzun ilk yurt dışı hatta yurt içi seyahati olacaksa evet bu yerler biraz riskli. Sadece hijyen açısından değil, yemek kültürü, konaklama, saat farkı da çok etkili oluyor çocukla seyahatte. Bu nedenle önce yakın ülkeler, yakın şehirler tercih edilmeli kanımca.

Duru küçükken bloglar ve sosyal medya bu kadar yaygın değildi ve ben her hafta sonu ne yapsak nereye gitsek derdine düşerdim. Hatta 2010 yılında çocukla gidilecek yerleri, yapılacak aktiviteleri  HAYAT ÇOCUKLA GÜZEL adlı kitabımda yazdım, bana bir arşiv olsun diye. Tabii artık o kitap çok eski kaldı. Şimdi o kadar güzel yayınlar, aktiviteler, mekanlar var ki çok imreniyorum doğrusu. İşte çocukla gidilebilecek mekanları araştıran, gidip bizzat deneyimleyen, olumlu bulduklarını yazan 4 annenin girişimi olan cocuklageziyoruz.com adlı siteden bahsetmek istiyorum size.

Sinem, Evrim, Burcu, Ezgi çocuklarıyla gittikleri seyahatleri, denedikleri mekanları, katıldıkları etkinlikleri her yönüyle yazarak hem kendilerine hem diğer ailelere bir arşiv oluşturmak istemişler. Tıpkı dört yıl önce benim yaptığım gibi.  cocuklageziyoruz.com olarak amaçları; ailelerin seyahatlerinde, tatillerinde, günlük planlarında aradıkları soruların cevaplarına yardımcı olabilmek. “Bir anne bizim tavsiyemiz ile gittiği mekanda mutlu olmuşsa bizim siteyi kurma amacımız hedefine ulaşmıştır” diyor bu dört tatlı anne. Bayram öncesi bu siteyi mutlaka not edin hatta sosyal medya hesaplarını takip edin, şimdi olmasa bile bir an gelir” ah neresiydi o park” derseniz hemen elinizin altında olur.

Onlara ulaşmak isterseniz info@cocuklageziyoruz.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Ayrıca sosyal medya hesaplarına da  aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

www.facebook.com/cocuklageziyoruz
www.twitter.com/cocuklageziyorz
www.instagram.com/cocuklageziyoruz

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz