“Çocuklarla El Ele” Anne Baba Eğitimi

6

Şimdi bu başlığı okuyunca “ben çocuğumla zaten hep el eleyim, diz dizeyim göz gözeyim ne gerek var eğitime” dediğinizi duyar gibiyim. Peki sizin hiç kendinizi tanıyamadığınız anlar oluyor mu? Aman allahım nasıl burada böyle bir tepki verdim dediğiniz…Eğer yanıtınız evet ise, çocuğunuzu da zaman zaman tanıyamamanız çok normal. Nasıl böyle davrandı, ben hiç bunu yapmadım nereden çıkardı bu davranışı, aman allahım bu benim yetiştirdiğim çocuk mu…Diyorsanız bu eğitim tam size göre.

Mutlu, kendini değerli hisseden sağlıklı çocuklar yetiştirmek isteyen, güçlü ve sevgi dolu bir ebeveyn çocuk ilişkisi kurmayı amaçlayan, disiplinin gerçek anlamını irdelerken, alışılagelmiş düzene karşı çıkabilecek, farkındalığını arttırmaya istekli, aile içi iletişimde üç günde mucizeler yerine kalıcı ve ömürlük çarelere ihtiyaç duyan her anne  ve baba katılabilir. Hatta birlikte de katılabilir.

Bu program, Amerika’da Uluslararası Ebeveyn ve Aile Koçu yetiştiren ACPI’nın eğitmenlerinden, çocuklarla 55.000 saatten fazla zaman geçirmiş, “Yılın Kitabı” ödüllü Connection Parenting kitabının yazarı Pam Leo tarafından oluşturulmuştur.Türkiye’de bu eğitimi veren kişi ise benim çok sevgili ebeveyn koçu arkadaşım İlkiz Özcan Sönmez.
 
27 Mayıs 2012 de 15:00 -17:00 arası yapılacak eğitim için detaylı bilgiyi
 
 İlkiz Özcan Sönmez, Tel:532-592 27 59, E-mail: ilkiz@cocukluyasammerkezi.com
 
adreslerinden alabilirsiniz.
 
Bu yazıya yorum bırakan, düşüncesini belirten okuyucularımdan iki tanesi “Dikkat Bebek Var!”filmine iki kişilik bilet kazanacak. 27 Mayıs akşam 20:00 ye kadar yorum bırakın,  Cinemaximum olan tüm şehirlerde pazartesi-salı-carsamba-persembe gunleri için bilet kazanın.
 

6 YORUMLAR

  • Hatice Hanım ,

   Sizinle görüşemedik sanırım. Dilerseniz numaranızı verin ben sizi arayayım veya yukarıdaki bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz. 3 Haziran Saat:15:00 – 17:00 arasında seminerler dizisine Levent’te devam ediyorum.
   Sizi de aramızda görmeyi çok isteriz.

   Sevgilerimle,

 1. Banucuğum keşke bizim okul yönetimi İlkiz Hanım tarafından öğrenci velilierine böyle bir eğitim olanağı sunsa ve daha çok anne-baba bu eğitimden faydalansa diye düşündüm bir an.

  • Zeynep Hanım merhaba,

   Geçtiğimiz günlerde Sarıyer’de bir ilköğretim okulunda “Çocuğumla Bağ Kurmak” seminerim oldu. Katılan veliler çok memnun kaldılar, hala haberleşiyoruz.
   Araya tatil girdiği için, yeni okul döneminde seve seve seminer düzenlerim. Bana ilkiz@cocukluyasammerkezi.com‘dan veya 532- 5922759’dan her zaman ulaşabilirsiniz.

   Sevgilerimle,

 2. bana anne baba eğitiminin tarihçesi ,ilk nerede uygulandığı , ne zamandır olduğu hakkında bilgi lazım lütfen yardımcı olun bilgilerinizi paylaşın ….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz