Çölün Sesi

0

Kolektif yapılan işlere her zaman saygım sonsuz çünkü çok kolay gibi görünse de meşakkatli bir süreç. Dört adet kolektif kitap – İmza Kızın, İmza Karın, İmza Ben, Bi’ Arkadaşın Başına Gelmiş –  derleyen biri olarak diyebilirim ki, sıkı işbirliği, hoşgörü, sabır, nezaket gerektiriyor. Çölün Sesi adlı kitap da onlardan biri.

Pandemi boyunca devam eden emeğin ürünü olan Çölün Sesi, 5 ülkeden 37 gönüllü yazarın oluşturduğu Human Circus Gönüllü Yazarlar Topluluğu tarafından hayata geçirilmiş olup, geliri de bir sivil toplum örgütüne  bağışlanacaktır.

Human Circus Gönüllü Yazarlar Topluluğu 2016 yılında kurulmuştur. Topluluğun ilk romanı olan “35 MM” Hollanda-Türkiye aksında gerçekleşen polisiye bir roman niteliğindedir.  Çölün sesi bu topluluğun ikinci romanıdır.

Sapiens Yayınları tarafından yayınlanan kitap, kadına yönelik taciz, şiddet gibi “ötekileştirme ve nesneleştirme” eksenindeki konuların, olağan hayatlara dokunuşunu içermektedir. Kitabın yaşam bulma sürecinde öykünün Datça’nın serin sularından çıkıp Pertek, Çanakkale ve Senegal’in Retba gölüne ulaşan yolculuğu masum ve içtenlikli dostlukların yüzleşmek zorunda kaldığı “yaşamın karanlık yüzü” olarak tanımlayabileceğimiz deneyimler ekseninde gelişmektedir.

Siz de okumak https://www.sapiensyayinlari.com/colun-sesi adresinden temin edebilirsiniz.

Yolunuz açık, okurunuz bol olsun.

Yazarlar

Ahu Şaşmaz, Alphan Balkış, Arzu Tuncel Rollenhagen, Ayşenur Mollahüseyinoğlu, Desire Joy Gnostis, Elif Sevil Kölgesiz, Gökmen Küçüktaşdemir, Hakan Ozan Erzincanlı, İdil Göksel, Nihal Safsöz Başol, Nükhet Kiliçcioglu Çiçekdağ, Ozan Erdinç, Özgül Işık İyidoğan,  Pelin Yıldız, Perimsu Bayrak, Pınar Dinler, Ragıp Başol, Rakibe Külçür, Rana Güzelbaş, Saadet Karabulut, Saruhan Çulha, Seçil Postal, Serkan Çeviker, Selin Dağlıoğlu, Soner Şimşek, Sevay İpek Aydın, Sibel Doğan, Sibel Yengin Zobu, Süreyya Kilimci, Şehime Gül Gözen, Şükran Karabulut, Tuğçe Beşirli, Yeşim Bayrak, Yonca Ekmekçi, Zehra Başak Tırnaklı, Zeynep Birsel, Zeynep Dicle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz