Da Vinci Learning Eğitim Kanalı

0

Geçtiğimiz günlerde sorumlu televizyon izleyiciliğini misyon edinen Da Vinci Learning Eğitim Kanalı, The Zoneby Finansbank’da yer alan eğlenceli oditoryumu ve atölyelerinde düzenlediği Çocuk Dostu Medya Günü’ndeydim.  Da Vinci Learning Ülke Müdürü Banu Canözkan,  Teknolojik Anneler‘den Derya Divrikli Gül ve benim konuşmacı olduğum panelde çocuk ve medya okuryazarlığı üzerine konuşacaktık ama maalesef son günlerdeki terör olaylarından dolayı katılım azdı.

1459598738_Da_Vinci_Learning_S__ylesiBiz de orada bulunanlarla, medyayı çocuklarına fayda sağlayacak şekilde nasıl kullanabilecekleri, sosyal medya alışkanlıklarını en sağlıklı şekilde nasıl yönetebilecekleri ve okul dışındaki zamanı medya ile hem eğlenceli hem eğitici olacak şekilde nasıl değerlendirebilecekleri hakkında konuştuk. Sonrasında ise  Da Vinci Learning Oditoryumu’nda uzay, teknoloji, bilim, tarih, kültür, sanat ve matematiğin ne kadar eğlenceli dersler olduğunu birbirinden renkli uygulamalar ile deneyimledik, “Harika Matematik Sergisi”ni gezdik.

IMG_8105

The Zone,  bir alışveriş merkezi olmakla beraber son derece huzur veren bir mekan ama içindeki Da Vinci Learning Oditoryumu tam bir cennet. Çoğu zaman bana İstanbul’da çocukla nerelere gidilir diye sorduklarında kızım artık büyüdüğü için yanıt veremiyordum ama artık kesinlikle Maslak The Zone içinde yer alan bu mekanı önereceğim. Bir kere okullar ziyaret etmeli, çocukların en korktukları dersler burada öyle güzel anlatılıyor ki yeniden okula başlayasım geldi. Çocukların daha çok düşünmesini, becerilerine yönelik ilerlemelerini isteyen biz aileler bu oditoryumu mutlaka görmeli.

1459598513_Da_Vinci_Learning_6

Zaten Da Vinci Learning TV’nin de amacı, akşam yemeğinde masa başında toplanan ailenin konuşmasını sağlamak. Zamansız ve mekansız bir öğrenme felsefesi üzerine kurulu olan Da Vinci Learning felsefesi, tv izleyiciliğinde hareketsizliği değil, aksine aktif bir katılımı destekliyor. Kendini bir çocuk kanalı olmaktan çok, sorumlu bir eğitim kanalı olarak tanımlayan Da Vinci Learning, şaşırtıcı bilimsel fikirlerin anlaşılabilmesini sağlayan programlar sunarak, akşam yemeğinde masa başında toplanan ailenin konuşmasını sağlamayı ve izleyicilerde evrenin gizlerini ortaya çıkarmaları konusunda merak uyandırmayı amaçlıyor.

Yeme İçme İşleri’nin harika ikramları ve Türkiye Barista Şampiyonu Serkan İpekli’nin sunumu ile özel kahvelerin ve Bröd Nişantaşı tarafından güne özel üretilmiş çikolataların tadımıyla biz günü tamamladık.

IMG_8121 (1)

Maslak The Zone içindeki aktivitelerden haberdar olmak istiyorsanız aşağıdaki linke tık tık,

http://iegturkey.com/tr/etkinlikler/31/the-zone-maslak-

için

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz