Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Semineri-Ücretsiz

4

Günümüzde hareketli her çocuk için “hiperaktif” tanımının yapıldığını çok görüyorum. Kızım ilkokul öğrencisi olduğundan çok fazla çocuk ve veliyle bir aradayım. Derslerinde biraz başarısı olunca “dikkatini toplayamıyor yoksa çok zeki, bir otursa dersin başına…” sözü en sık duyduğum. Bu konuda bilen bilmeyen konuşuyor o da ayrı bir konu. Yazları yaşadığımız sitenin güvenlik görevlisi bu yaz yerinde duramayan kızım için “maşallah çok hiperaktif” diyerek bu kez övgülerini dile getirdi kendi çapında bu kelimeyi kullanarak. Kimine göre çok iyi bir şey kimine göre düşman başına gelmesin…Peki nedir bu Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu?

Okulların yeni açıldığı şu günlerde tüm ebeveyn ve eğitimciler için faydalı olacak bir bilgilendirme seminerinden bahsetmek istiyorum. Üstelik derneğimiz STET, Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği’de bu işin içinde. Sevgili arkadaşım Armağan Portakal öncülüğünde, İz Koçluk kurucusu Elgiz Henden ve Zamane Kahvesi yöneticisi Uğur Hepdiker’in karınca misali uğraşlarıyla, internet anneleri’nin de desteğiyle işte şimdi anlatacağım semineri düzenliyoruz.

“Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite semineri, STET Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği, İz Koçluk ve JST Koçluk tarafından İstanbul’da düzenleniyor. 30 Eylül Pazartesi günü 11.00-13.00 saatleri arasında Bağdat Caddesi Zamane Kahvesi’nde gerçekleşecek seminer, ABD’de DEHB hareketini başlatan ve bu alanda dünyadaki en önemli isimlerden biri olan Jodi Sleeper Triplett tarafından verilecek.

İz Koçluk’tan DEHB Koçu Elgiz Henden’in de DEHB ile ilgili bir konuşma yapacağı seminerde; DEHB nedir?, DEHB’li bir çocuğun ebeveyni, öğretmeni olarak ne yapabilirsiniz?, DEHB Koçluğu nedir?, Koçluk DEHB’li kişilere nasıl yardım eder?, gibi pek çok konuya değinilip, katılımcılardan gelen sorular, konuşmacılar tarafından yanıtlanacak.

Seminere katılmak için info@izkocluk.com adresine mail atabilir ya da  0216 545 01 54- 0543 224 57 25 no’lu telefonları arayabilirsiniz.

Gönül ister ki herkes fiziken katılsın ve tanışalım, el sıkışalım fakat çalışanlar, şehir dışında olanlar ya da çocuğunu bırakacak yeri olmayanlar  online olarak da katılabilir. Online katılım 25 kişi ile sınırlı olup, katılım için info@internetanneleri.com adresine kayıt yapılması gerekmektedir.

Ayrıca seminerde İngilizceden Türkçeye çeviri yapılacaktır. İkramımız maalesef yok, seminer ücretsiz olduğu için ama siz Zamane Kahvesi’nin harika tatlarından faydalanabilirsiniz.

30 Eylül’de görüşmek, tanışmak üzere. Kontenjanımız dolmak üzere bu arada acele ediniz.

 

 

4 YORUMLAR

  1. Bu yazınızı yeni gördüm ve çok üzüldüm kaçırdığım için :( Benimde üçüncü sınıfa giden DHEB li bir oğlum var ,üç senedir terapi/ilaç şeklinde destek alıyoruz çok olumlu gelişmeler kaydettik.Keşke bu seminere katılabilseydim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz