Diyet günlüğü 1

4

İnsanoğlu ne tuhaf; bir zamanlar olsun diye uğrunda çabaladıkları gün geliyor olmasın diye uğraştıklarının başında geliyor. Hayatım boyunca hep zayıf, sıska, çiroz, minare bacak gibi yakıştırmalara maruz kaldım. İlk okul dördüncü sınıfta yirmi kilo olursam babam bisiklet alacaktı ama olamadım. Üniversitede giydiğim her kıyafet üstümde döner dururdu. 2000 yılında evlenirken 48 kiloydum. Kızıma hamileyken toplam 18 kilo aldım, doğumdan bir hafta sonra 12 kilosunu vermiştim.Yani anlayacağınız hiç kilo verme sorunum olmadı tam tersi hep kilo almak için spor yaptım.

Hep derlerdi; ‘yıllar geçtikçe kilo oturuyor, kolay kolay veremiyorsun.’ Yok canım daha neler derdim, hayatta ben kilo sorunu yaşamam. İşte o gün geldi çattı. Beni tanıyanların şimdi söylediklerini duyar gibiyim: ‘Yok canım daha neler, sen şaşırdın galiba, neren kilolu…’Öyle değil işte. Ben de şu an kilolu olmadığımı biliyorum ama aynı zamanda hayatımda olmadığım kilodayım ve gitgide artabilir, yerleşebilir.

İşte bugün kendim için bir şey yaptım ve sevgili Funda KORKMAZGİL ile bir diyet yolculuğuna çıktım. Buradan her gün yazacağım, ne yedim, ne kadar yedim, ne aldım, ne verdim. Yarın sabah başlıyorum, hazır mısınız benimle yolculuğa?

4 YORUMLAR

  1. hadi bakalim goreyim seni 58 tehlikeli bir kilodur zamaninda ben de o kiloyu gormustum sonrasi ise epeyce eklenen kilolar canim benim sagligini koru ama fazla kilolardan kurtul

    • 4 kg. söylemesi ayıp:))Tanlacığım ya, inan öyle REJİM YAPMA HAVASI filan değil amacım, önlem almazsam ileride daha zor olur diye benim derdim. Sağlık açısından. Emin ol sen daha kolay verirsin, az kg da daha zormuş:))GÜZEL KADIN SENİ.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz