Diyet günlüğü 2

2

Her ne kadar başlık ikinci günü gösterse de, dün diyetle tanışma günüydü. Bugün ise bizzat eyleme geçme günü. Efendim dün, diyetisyenim Funda beni ölçtü biçti ve şu verilere ulaştı.

Boy:161 cm

Kilo: 58 (kıyafetle)

Spor yaptığım için fazla yağ yok aslında vücutta. Hatta bazı ölçüler sınırda, iyi anlamda tabi ki. Ama gel gelelim, dağılım pek bir adil değil. İncecik bir bel varken bende, basenler almış başını gidiyor. Hal böyle olunca Funda bana orta karar bir diyet listesi yaptı. Fakat benim için en kötüsü artık çay ile kullandığım ufacık şekerime veda etmek oldu. Herşeye katlanabilirim ama şekersiz çaya nasıl katlanacağım bilmem.

Sabah kalktım ve ilk iş olarak Funda’nın yazdığı gibi bir büyük (ben biraz küçük tercih ettim laf aramızda) bardak su içtim. Ardından tiroid hapımı aldım ve Duru’nun kahvaltısı, hazırlığı işe koyuldum. Saat yedi buçukta kahvaltıda bir omlet, domates, salatalık, biber, nane,maydanoz, 2 dilim tam buğday ekmeği ve bir de çay olduğu söylenen bir sıvı tükettim. Reçel, kaymak, nutella olmadı hayatımda bugün. Çok canım istedi mi valla istemedi. Kahvaltı idare etti beni öğlene kadar. Arada 2 gün kurusu yedim.

Öğlen bir salata, su ve 2 grisini ile geçti. İkindi de yarım simit ve bir parça beyaz peynir eşliğinde yine çay içtim. Gerçi içemedim yarısı kaldı, nasıl alışacağım bilmiyorum şekersiz çaya.

Akşam yemeğinde teflon tavada pişirdiğim bir parça tavuk, iki kaşık pilav, semizotu salatası bana eşlik etti. Pek tabi yanında yine su.

Gün sonunda nasılım? Çok aç sayılmam sadece meşgale oluyordu arada tatlı, patlamış mısır, şekeri tavşan kanı çay. Biraz gerginim, bu kadar az yemeğe ve düzenli yemeğe alışkın değilim. Gün boyu hiç kola ve asitli içecek içmedim, şeker kullanmadım,beyaz ekmek yemedim. E bunlardan dolayı da çok rahatım. Bir de saat başı tartıya çıkmasam daha ne isterim ki…

Saat şu an gece yarısına yaklaşıyor ve akşam yemeğinden bu yana sadece bir elma yedim.

Bugünlük böyle. İlk gün bitti devamı daha kolay geçecektir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz