Diyet günlüğü 8

2

Kaç dilim ekmek, ne kadar köfte, kaç litre su, şekersiz çay,yarım çorba, balık, kibrit kutusu kadar beyaz peynir…Tartıya çıkmalı, çıkmamalı, beklemeli, yok tartılmalı…Sen niye diyettesin, ihtiyacın mı var, ayol inceciksin ye birşey olmaz…

Bugünlerde hep bu döngü üzerine kurulu yaşamım. Aynı sorular, aynı yanıtlar, aynı açlıklar, aynı iç çekişler. Ne zormuş diyet yapmak yahu. İnsanın canı hayatta yemeyeceği şeyleri bile ister mi ister. Benim için ne kadar önemliymiş yemek yapmak ve yemek. Şimdi içimden gelmiyor. Hani evde bir çocuk ve bir koca olmasa hiç yapmayacağım.

Diyette en büyük kurtarıcım, restoranların salata menüleri. Meğer ne kadar zenginmiş. Hiç bakmazdım önceleri, salata yiyeceksen niye dışarıda yemek yersin diye düşünürdüm. Şimdi anlıyorum 3 S’yi. Salata, su, soda kadınları. Ben henüz 2 S aşamasındayım: su ve salata. Kimbilir hiç haz etmediğim soda da belki yerleşir hayatıma.

Sabah müsli ile başlayan diyetim öğlen salata ve köfte , akşam ise noodle ziyafetiyle son buldu. Aralarda ceviz, badem, diyet bisküvi ve elma eşlik etti bana.

Sekizinci günden iyi akşamlar.

2 YORUMLAR

 1. ben de uzun süre soda içememiştim, ama şimdi çok seviyorum. soda içerken gerçek doğal soda olmasına dikkat ediyorum. çoğu kez soda denilen şey içine kola gibi karbondioksit basılmış su oluyor. bir de sodalarda çıkan nitrit olayı var. beypazarı sınavı geçmiş, ben de onu içiyorum sadece.
  içebilmen için tavsiyelerim:

  bir sürahi suya çubuk tarçın, karanfil taneleri, yeşil elma dilimleri koyabilirsin. suya çok güzel tat veriyorlar. bir de nane çok yakışıyor.
  soda içine limon ve nane ile güzel bir içecek yaratabilirsin.
  bir de eğer ormana gidersen taze kozalak bulursan soğuk suya atıyorsun, mmm mis gibi çam kokusu iliklerine işliyor (Uludağ kozalaklarıyla yapmıştık, çok nefisti)
  ben arada kuru kiraz saplarını da atıyorum içme suyuna.
  aslında bu aralar ne bulursam atıyorum galiba suya. bir de sürahimin içinde kristal taş var. :-)

  sevgiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz