Diyetisyenlerin ve benim günüm kutlu olsun

0

Diyete başladığım yedi mayıstan bu yana tam bir ay geçmiş. Nasıl geçer nasıl biter derken bitmedi ama ayı devirdim. Bu süreçte hep yazmaya, paylaşmaya çalıştım. Arada kaçamaklarımı yazdım, sevgili Funda’dan bahsettim. İşte bugün onun ve tüm diyetisyenlerin günü. Çiçekçiden çiçek seçip Funda’ya gönderirken ‘diyetisyenlerin de mi günü varmış’ diye pek bir şaşırdı çiçekçi. Herhalde diyetisyenine çiçek göndereni de ilk defa duymuştur.

Kilo vereyim vermeyim bu bir ayda yeme alışkanlığım değişti. Funda sayesinde sağlıklı beslenmenin önemini ve aslında vücudu ne kadar rahatlattığını gördüm. Çayımdan şekeri, ekmeğimden beyaz unu, soframdan yağlı yemekleri kaldırdım. Bu arada kilo da verdim ama en çok yağ yaktım.

işte 7 mayıstan 6 hazirana kadar olan yolculuğumda yaktığım yağ oranları

sağ bacak 3.2 kg dan 2.9 kg’a

sol bacak 2.9 kg dan 2.7 kg’a

sağ ve sol kol 0.7 kg olarak kalmış

Toplamda yağ oranı 6,5 kg’dan 5,8 kg’a düşmüş. Tüm bunları yaparken ne aç kaldım, ne farklı sıvılar tükettim ne de güzel şeylerden mahrum kaldım. Sadece programlı ve sağlıklı beslendim. Önümüzde tatiller, aktiviteler var. Tek dileğim sporla beraber bu yeme alışkanlığımı devam ettirmem.

Bu bir ayda bana çok şey kazandıran arkadaşım, diyetisyenim başta olmak üzere tanıdığım tanımadığım tüm diyetisyenlerin gününü kutlarım.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz