Dubai’de Nerede Kalınır

1

Önümüz bayram ve yazın o sıcak, aydınlık, pırıl pırıl günlerini arayacağımız, havaların çok da sıcak olmayacağı bir tatil bizi bekliyor gibi. Bayram tatili öncesinde bana hep aynı sorular sorulur, nereye gitsek, vizesi çok sorun olmayan hangi ülkeye kaçsak, çocukla en iyi tatil neresi olur, uzak olmayan ama havası sıcak, kumsalı kızgın bir yer söylesene… Bu bayram tatili biraz kısa olacak ve malum okullar da açık olduğundan fazla uzak olmayan yerler tercih edilecek. Sonbaharın ilk günlerini yaşayan ülkemizden çok uzağa gitmeden, denize girip güneşlenebileceğiniz, çocuklarınız keyifle oynarken sizin de hem gündüz hem gece hayatını çok nezih bir şekilde geçirebileceğiniz Dubai, daha önce de yazdığım gibi bu aylarda benim favori şehrim.

1369345735847

Birleşik Arap Emirlikleri‘ni oluşturan yedi emirlikten biri olan Dubai, Ekim ayında bir başka güzel olur. Güneşin bunaltmadığı, gecenin ılık ılık içinize işlediği, şık restoranların ve dünya mutfaklarının yer aldığı bu ışıl ışıl şehirde bir başka yaşanır tatil. Yine daha önceki Dubai yazımı okuyanlar, benden otel önerileri istemişlerdi ki işte aslında tam zamanında bir önerim olacak Dubai düşünenler için. Bu Kurban Bayramı’nda, Radisson Blu otelleri  BAE (Birleşik Arap Emirlikleri)’deki katılımcı otellerde büyük bir %30 indirim sunuyorlar.

1369345733706

Türkiye’den Dubai yaklaşık 4,5 saat sürüyor. Vize işlemleri son derece kolay. İster çocuklu gidin ister çocuksuz seçenekler sonsuz.  Adrenalin sevenler için Yas Waterworld ve Yas Marina Circuit’e sahip Yas Adası, daha kültürel bir tatil için Radisson Blu Resort Sharjah , deniz, güneş, alışveriş, gece hayatı ve en yüksek, en gösterişli binalar, en güzel fıskiye, en büyük akvaryum ve en en en’leri yaşayacağınız en güzel tatil perakende standart oda fiyatı üzerinden yapılan %30 indirimle Radisson Blu Otellerinden herhangi birinde sizi bekliyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz