Engelleri hep beraber aşalım

0

Sağ ayağımın tarak kemiğinin çatlamasının yeni yeni iyileştiği şu günlerde posta kutuma öyle bir mektup geldi ki, sanki günlerdir düşündüğüm konu ne yapıp edip beni bulmuştu. Geçici bir süre olduğunu bilsem de ayağımda alçıyla gezmek bana nasıl zor geldi anlatamam. Üstelik son derece ileri teknoloji ile tasarlanmış bir alçı ayakkabısı giyip sokağa çıkabildiğim halde. Tüm hareket özgürlüğüm engellenmiş, bazen birine bazen koltuk değneğine muhtaç olmuştum. Zaman zaman tepki göstersem de hep bunun geçici süre olduğunu düşünüp kendimi motive ettim. Peki ömür boyu bu şekilde yaşayacak olanlar…Hani alışveriş merkezi otoparklarında gördüğümüz ‘engelli park yeri’ ni kullanmak zorunda kalanlar…İşte onlara bu parkları, kullanacakları ekipmanları sağlamak için gelen bir mektuptu bu ve paylaşmadan geçemedim.

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, bir eşya piyangosu düzenliyor. Bilyoner.com ise bu piyangonun bilet satışını gerçekleştiriyor. 20 Nisan tarihinde sonuçlanacak olan çekiliş için siz de bir bilet alabilir ve engelleri onlarla birlikte aşabilirsiniz, çünkü bilet bedeli 5 TL olarak belirlenen piyangonun tüm geliri Türkiye Sakatlar Konfederasyonu’na aktarılacak.

 

20 Nisan tarihinde gerçekleşecek olan çekilişte; 2 adet 2011 model otomobil, 10 adet diz üstü bilgisayar, 10 adet 42 inç LCD TV, 10 adet buzdolabı, 10 adet çamaşır makinası, 10 adet bulaşık makinası, 10 adet derin dondurucu ve 10 adet cep telefonu sahiplerini bulacak. Diğer ikramiyeler ise şunlar: 100 adet 32 inç LCD TV, 100 adet elektrik süpürgesi, 100 adet mutfak robotu, 100 adet semaver 100 adet katı meyve sıkacağı.

Engelleri aşmak için, siz de elinizi uzatın ve hep birlikte, onların hayatında fark yaratalım!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz