Etkinlikler İçin Özel Dijital Platform – MEETINGS IMAGINED

0

On yedi yıldır kurumlara eğitim veren biri olarak aynı tarz toplantı salonları, her yerde aynı çeşit çay kahve kurabiye sunum ve çeşitleri, yemeklerdeki değişmez açık büfe tarzları ve öğlen aralarında bir türlü zamanında gelmeyen yemekler, eğitimin geç başlaması, yemekte bulunan yoğurt, ayran gibi uyutucu faktörlerin eğitmeni zor durumda bırakması gibi konulardan şikayet ederken, yepyeni bir dijital platform uygulaması ile tanıştım geçtiğimiz günlerde.

Dünyaca ünlü oteller zinciri Marriott International‘ın, iş ya da sosyal organizasyonlara yepyeni ilhamlar verecek dünya çapındaki uygulaması “Meetings Imagined” adlı bu teknolojik yenilik dünya ile aynı anda İstanbul Marriott Hotel Şişli’de tanıtıldı. Online platform, iş dünyasına alışılagelmiş sıkıcı toplantı ve klasik etkinlikleri unutturacak fikirlerle dolu uygulamalar zincirinden oluşuyor.

meetings imagined

Sektöründe bir ilk olan ve toplantıları sadece oda, kalem, kağıt olmaktan çıkaran “Meetings Imagined”, planlanan etkinliğin içeriğine göre, en son trendlerden örnekler, profesyonel öneriler ve yaratıcılığı harekete geçirecek yüzlerce ilham verici görsel sunuyor. 5 kıtada 80 ülkede, 19 marka altında, 4.200’den fazla oteli bulunan Marriott International, deneyimlerinin bir eseri olarak farklı ülkelerin, kültürlerin yemek ve kutlama alışkanlıklarına, tek bir platformdan ulaşma imkanı sağlıyor. Uygulamadaki yüzlerce seçeneklerden esinlenerek Uzakdoğu, Afrika ve Avrupa’dan izler taşıyan bir konseptle Türkiye’de fark yaratan organizasyonlar gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Etkinlikler yedi temel amaç için düzenleniyor

metin imagined

Bu yenilikçi platform geliştirilirken genç kuşaktan pek çok misafir ile görüşülmüş ve Marriott otellerinde yılda 40.000’den fazla sayıda düzenlenen toplantı incelenmiş.

Bu araştırmaların sonucunda toplantıların yedi temel amaç için yapıldığı belirlenmiş. Bunlar : kutlama, karar alma, eğitim, beyin fırtınası, networking, iş geliştirme ve tanıtım. Dijital platformda etkinlikleri tasarlamaya bu yedi temel içerikten birini seçerek başlanıyor. Otellerle işbirliği içinde kişiye özel deneyimler geliştiriliyor; oteller tarafından düzenlenmiş özel etkinliler incelenebiliyor; beğenilen görseller Pinterest, Facebook gibi sosyal medya hesaplarında paylaşılabiliyor.

Platform, her toplantının belirli hedeflere göre özel olarak tasarlanarak katılımcılara ilham vermesi gerektiği düşüncesinden hareket ediyor. Bu konsept, yeni neslinbaşarılı çalışmalar ortaya koymalarını sağlayan işbirliği yapma ve teknolojiyi kullanma konusundaki değişen eğilimlerine dayanıyor.

“Meetings Imagined” Platformu nasıl çalışıyor

“Meetings Imagined” tarihlere, oranlara, odaların ölçülerine odaklanmaktansa günümüzün yeni çalışma düzenini yansıtacak şekilde, bütüncül bir yaklaşımla özel amaçlardan yola çıkarak daha ilgi çekici deneyimler yaratma imkanı sağlıyor. Web sitesi, etkinliklerin en küçük ayrıntılarını bile atlamıyor; sosyal ortamı renklendirecek önerilerden yemeğe ve müziğe kadar her şeyi ele alıyor. Böylece etkinlik planlayanlar, hedeflerine uygun olarak, yemeği ve  içeceği, mekan düzenini, teknolojik altyapıyı davetliler için sıra dışı ve etkileyici bir deneyim olacak şekilde tasarlayabiliyorlar. www.meetingsimagined.com

Son olarak İstanbul’daki tanıtım çerçevesinde meetingsimagined.com adresi üzerinden 15 Temmuz’a kadar en yaratıcı yiyecek ve içecek görüntülerini paylaşanlar, Venedik’te yeni açılan Marriott Hotel’de “iki kişi beş gece konaklama ödülü”nün sahibi olacaklar. Ben katıldım kim bilir belli mi olur temmuzda Venedik’ten bildiririm.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz