Evliliğe Hazırlık Eğitimi

0

Evliliğe hazırlık deyince aklınıza ne geliyor? Oturacak ev, çamaşır makinesi, buzdolabı, tabak çanak… Bunların hepsini tamamlayan hatta en güzelini satın alan çiftlerin mutlu olmadığına çoğu zaman şahit oluyoruz. Bununla beraber meyve kasasından sehpa yapıp, ilaç firmasının iki promosyon bardağı ile kahve muhabbetine doyamayan çiftler de yok değil.

Mutluluk şans eseri değil, bilinçli çabanın eseridir, diyor psikoterapist ve aile terapisti Ebru Tuay.

Evlenmek, bazen hızla alınmış, bazen de ince elenip sık dokunmuş ancak her durumda büyük bir karar. Şüphesiz insanın hayatındaki en önemli değişimlerden biri.

Uyum sağlamamızı gerektiren yeni durumlar, yeni ilişkiler, yeni seçimler evlilik kararının ardından hazır olmamızı beklemeden art arda ortaya çıkar.

Nikah organizasyonundan, çocuk sahibi olup olmamaya, kendimizi tanımaktan, birbirimizi anlamaya, cinsel yaşamdan, toplumsal rollere, geniş aileler ile düzenlenecek ilişkilere kadar ele alınması gereken onlarca konunun baş oyuncularısınız.

Bu maceraya yelken açarken elimizde bir harita, yanımızda bir pusula olması çok önemli.

İşte sevgili arkadaşım Ebru’nun hazırladığı bu eğitim evliliğe adım atarken bilinçli ve sorumlu davranmak isteyenler için tasarlandı. 8 haftalık bu çalışmada konu başlıkları şöyle:

  • İlişki içindeki Ben
  • İlişkide olduğum Sen
  • Kurduğumuz ilişkideki Biz
  • Kadın ve erkek kimliklerimiz
  • Cinsel yaşam
  • Çocuk sahibi olmak ya da olmamak
  • Geniş aileler ile ilişkileri yönetmek

Çalışmalara çift olarak katılımınız gerekmekte ve tabii çiftlerin ikisi de istekli olmalı.

Örnek vakalar üzerinde, görsel ve yazılı materyallerden faydalanarak ve etkileşim içinde yapılacak çalışma 27 Şubat’ta başlayacak ve 8 hafta sürecek eğitim Çarşamba akşamları 19:00 -21:00 arası gerçekleşecek.

Yer: Şanlıer sok. Sun apt. No:24/1 Şenesenevler Kozyatağı Mah. İstanbul

Detaylı bilgi için

www.ebrutuay.com

Tel: 0216.373.05.55

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz