Gel Dik Giy Git

0

Adı tekerleme gibi görünse de, bu yazı bir kadın dayanışması yazısıdır, bu yazı bir kız kardeşlik yazısıdır, bu yazı bir eğlence yazısıdır, bu yazı bir yorgunluk ama tatlı bir paylaşım yazısıdır, Gel Dik Giy Git. Bu yazıyı okurken ya da videoyu izlerken “oh hayat onlara güzel” diye geçerse içinizden bilin ki tamamen yalandır. Hayat her şeye rağmen güzeldir ve paylaşmaya değer, sadece ve sadece.

IMG_2688

Berrin Akyüz yazımızın ana karakteri gibi görünse de kahramanlarımızın hepsi başroldedir. Modacı kimliğiyle Berrin Akyüz, model ve bence en iyi manken kimliğiyle, kendine has yazı diliyle Deniz Pulaş, kişisel gelişim danışmanı olmakla beraber projenin fikir annesi ve yapım yönetimdeki başarısıyla Aydan Ermiş, Torlak Çiftliği’nin kurucusu organik tarımcı, zeytinci olduğu kadar yazar, pazarlama danışmanı, fotoğrafçı Armağan Portakal, ideal anne, yazar adayı, rüya yorumcusu, kanatsız melek, teog annesi  Ayşen Peren hepsi ana rollerde yer aldılar.

IMG_2698

Berrin’le tanışmam aslında 2004 yılına dayanıyor. Daha karnımda olan kızım için sepet yatak süsletmeye karar vermiştim ve herkes tek isim söylüyordu, Üsküdar’da Berrin Akyüz. O zaman koca karnımla kalkmış gitmiş ve kızımın sepetini süsletmiştim. Sonra hiç görüşmedik ve aradan yıllar geçti. Bir gün fotoğrafçı arkadaşım – kendisi bence Türkiye’de doğum ve bebek fotoğrafçılığının piridir – Zerin Kültüral, Berrin adlı bir arkadaşının Cihangir’deki butiğinden bahsetti ve kalktık gittik. Aldığım tulumu kısaltmak istediğimde Üsküdar’daki atölyesinden alabileceğimi söyledi ve ben verdiği adrese gidince o Berrin’in sepetimizi süsleyen Berrin olduğunu anladım ve o gün bugün benim için yeri çok ayrı oldu.

IMG_2785

Sonra İmza Karın projemizde yer aldı harika mektubuyla, yazılar yazdı, hikayeler anlattı hep benden hep ta yüreğimin içinden gelen biri oldu.

Berrin’in tasarımları da kendi gibi çok özeldir her zaman. Kah doğayı anlatır elbiselerinde kah kadın hikayelerini resmeder tişörtlerinde, yeri gelir acıyı diker yeri gelir komediyi çizer. Öyle bir kadın, sustuğu yer kanar bazen ama sizi hiç rahatsız etmeden.

Şimdi de “Gel Dik Giy Git” adını verdiği atölye çalışmasıyla adından çok söz ettirecek bence. Biz de arkadaşları olarak onun hem bu çalışmasını hem de etekten şapkaya, eldivenden gece elbisesine tüm tasarımlarını sizlere yakından göstermek ve yeni başlayacağı çok farklı atölye çalışmalarını tanıtmak için Aydan’ın fikir anneliğiyle bir video çektik. Günü, saati belirleyip Berrin’in atölyesinde buluştuğumuzda içimizde en deneyimli olan Deniz Pulaş bizi hiç ezmeden, bilgisini ve deneyimini yüzümüze vurmadan öyle güzel yönlendirdi ki, ben bir ara kendimi Deniz Pulaş filan sanmaya başladım o kadar havaya girdim yani. Armağan her zamanki olgunluğuna kattığı ince esprileriyle, Ayşen kibar ve düşünceli yanıyla arkamızı toplayarak, Almira Uzel güleryüzü ve sabrıyla bizi fotoğraflayarak, Sibel Hanım ikramlarıyla midemizi gülümseterek  kısacası kadın dayanışması yaparak bu videoyu yarattık.

IMG_2676

Karar sizin.

https://www.youtube.com/watch?v=8Bpq5FrxTzI&feature=youtu.be

Eğlenceli, renkli, kadınsı bir şeyler olsun istedik ve gerçekten hepimizin içindeki o şen şakraklık ortaya çıktı sanki.

Berrin Akyüz’e ulaşmak ve o harika tasarımlara sahip olmak için, atölye çalışmalarından haberdar olmak için ya da sadece bu güzel ve özel kadını tanımak, iki çift laf edip sohbetin belini kırmak için;

www.berrinakyuz.com

Dr. Fahri Atabey cad. 98/2 Üsküdar

0532.511.36.00

Bu arada il Gel DikGiy Git Atölye çalışması 19 Aralık Cumartesi. Çok yakında anne çocuklarla da atölye yapacak ve anneler çocukların çizimlerini tişörtlerinde taşıyabilecek.

IMG_6153

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz