Global Wellness Day

1

Bugün, hayatınızın geri kalanının ilk günü ve siz hayatınızın değişmesini istiyorsanız, değişime önce kendinizden başlamalısınız. Evet efendim ben, bunu bilir bunu söylerim; değişim insanın içinde başlar. Bizler her zaman çevremizi değiştirmeye çalışırız; eşimizi, annemizi, çocuğumuzu, arkadaşımızı, sevgilimizi, yöneticimizi, sistemi…Oysa daha kolayı var; KENDİMİZ. Kendimiz değişirsek zaten bakış açımız değişecek ve her şey değişmiş olacak. İşte böyle düşünen ben, bugün “Global Wellness Day” toplantısındaydım.

Global Wellness Day

Global Wellness Day Nedir

Dünyayı Değiştiren Büyük Yaşam Hareketi. 100 ülkede 3000 noktada aynı gün kutlanıyor. Türkiye’nin dünyaya hediye ettiği ve 5 yıldır her haziran ayının ikinci cumartesi günü çeşitli etkinliklerle kutlanan Global Wellness Day, bu yıl 100 ülkede 3000 farklı noktada aynı gün kutlanacak. “Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganı altında bu yılda tüm dünya ile birlikte 11 Haziran tarihinde Küçükçiftlik Parkı’nda da düzenlenecek etkinlikler ile pek çok kişinin yaşamına “farkındalık” katmaya hazırlanan Global Wellnes Day öncesinde bir basın toplantısı düzenlendi ve bugüne kadar yapılan tüm etkinlikler paylaşıldı.

Global Wellness Day, bu yıl 11 Haziran’da tüm dünya ile birlikte Küçükçiftlik Parkı’nda da kutlanacak. sahibinden.com, NG Hotels Sapanca, Unico Sigorta ve Richmond Nua Wellness-Spa’nın desteğiyle, Küçükçiftlik Parkı’nda düzenlenecek etkinlikler tüm gün sürecek. Ücretsiz olarak herkesin katılımına açık etkinlikler kapsamında; uzmanlar katılımıyla sağlıklı yaşam sohbetleri yapılacak, beslenme, kahkaha, nefes terapileri, yoga, pilates, zumba gibi  spor aktiviteleri de gerçekleştirilecek.Ayrıca çocuklar için de bir bölüm oluşturularak burada çocukların dans, spor ve eğlenceli aktivitelere katılımı da sağlanacak.

11 Haziran’da düzenlenecek Global Wellness Day etkinliklerine Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak, Prof. Dr. Murat Aksoy, Oyuncu, Mentor Kaan Sekban, Yazar Aret Vartanyan, Yazar Şah Yaycı, Nefes Terapisti Nevşah Fidan, Kahkaha Terapisti Eser Mutlu, Yoga Eğitmeni Gem Akcan, Zumba Eğitmeni Ayşegül Demirsoy, Pilates Eğitmeni Murat Berkin, Yaşam Koçu Yeliz Rüzgar ve Kişisel Dönüşüm Danışmanı Sırma Belin de katılacak.

Toplantıda konuşan Global Wellnes Day kurucusu Belgin Aksoy, kısa sayılabilecek bir süre içinde Türkiye’de doğup tüm dünyaya yayılan bir etkinliğin parçası olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduğunu söyledi.

Belgin Aksoy

Aksoy, dünyanın pek çok ülkesinden resmi makamların Global Wellness Day’i desteklediğini de belirterek “Amacımız bu özel günün Birleşmiş Milletler’in takvimine girmesi. Global Wellness Day’e dünyanın her yerinden destek yağıyor. Hatta Kıbrıs Rum Kesimi Lideri Anastasiadis’den de Türkiye’den doğan bu gün için destek mektubu aldık.”dedi.

Aksoy; herkesi kendisi için ‘iyi bir şey’ yapmaya çağırdıklarını da kaydederek “Global Wellness Day, dünyada wellness konusunda farkındalık yaratmaya adanmış tek gün. Temel felsefesi de yaşam kalitesini yükselterek insanların yeniden bir yerden başlamasını sağlamak. 2012 yılından bu yana dünyanın en doğusundan en batısına kadar çok geniş bir coğrafyada, çeşitli etkinliklerle kutlanan bu günde insanların 365 gün iyi olmalarını etkileyecek değişiklikler yapmaları için farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Bunu başarabiliriz” diye konuştu.

Ne diyelim 11 Haziran’da Küçükçiftlik Parkında buluşmak üzere.

global wellness day

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz