Güneş Umuttur

2

Dünyanın bazı insanların yüzü suyu hürmetine dönmeye devam ettiğini düşünüyorum. Aynı “Güneş Umuttur” diye yola çıkan Billur Güven ve onun yanında olan insanlar gibi. 2015 yılının sonunda başlattığı ilkokullara destek amaçlı proje ile her geçen gün daha çok çocuğa ulaşırken, pek çok kadının da kendini önemli ve işe yarar hissetmesini sağlamış Billur Hanım.

Güneş Umuttur adını verdikleri proje ile  ülkemizin çeşitli bölgelerindeki köy okullarında eğitim gören öğrencilere bere ve atkı göndermekle işe başlamışlar. Sosyal medya ve basında çıkan haberler sayesinde kısa zamanda büyüyen grubun Facebook sayfasındaki üye sayısı altı bin yedi yüzü geçmiş. Diyorum ya siz bir adım atın gerisi geliyor, önemli olan o adımı atacak cesaret ve ortamı oluşturmak. On beş ay gibi kısa bir sürede seksen beş ilkokulun öğrencilerine ulaşan kitap, kırtasiye, bot, anorak, eşofman, oyuncak, spor malzemeleri, diş fırçası, diş macunu, kek, bisküvi, şeker, çikolata gibi ürünler çocukları ısıtmış, sevindirmiş.


Geçen yıl  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında küçük öğrencilere her birinin içinde bir tişört, bir kitap, bir balon, bir oyuncak (topaç ya da atlama ipi),  bir top kek, bir lolipop, bir oyuncak bulunan paketler hazırlayıp yollamışlar. Bu yıl da aynı şekilde çeşitli hediyeler göndermeyi planlıyorlar.


Güneş Umuttur projesinin tanıtımı için bir de kitap hazırlamışlar. Kitapta bir yıl içinde gerçekleştirilen faaliyetler, anılar, köy okullarında görev yapan öğretmenlerden, öğrencilerden gelen mektuplar, etkileyici renkli fotoğraflar yer alıyor.

Siz de Güneş Umuttur projesinin bir ışığı olmak isterseniz armağan edilecek kitaplardan almak ve çocuklar için malzeme teslim etmek isterseniz 28 mart  saat 14:00-17:00 ve 29 mart saat 16:00-20:00 Bağdat Caddesi Erenköy Dair’e Kafe’de, 24 Mart Cuma günü saat 13:00 de Beyoglu Faik Paşa Kafe’de bulunabilirsiniz.

Ya da gönderimlerinizi aşağıdaki adrese yapabilirsiniz.

Güneş Umuttur

Eğitim mah. Poyraz sok.

Ertogay iş merkezi No:3 K:1 No:2

Kadıköy /İstanbul

2 YORUMLAR

  1. Harika bir proje
    aslında atkı ve bereyi anaları örer ama büyükşehirlerden renkli kırtasiye malzemeleri onların hoşlanacağı değişik oyuncaklar daha sevindirir gibi geldi bana nacizane
    çocukların o güzel gülümsemeleri herşeye bedel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz