Güzel Ada Gıda’dan Organik, Glutensiz, Vegan Çikolatalar

0

Güzel Ada Gıda’dan Organik, Glutensiz, Vegan Çikolatalar

Güzel Ada Gıda, sağlıklı yaşam için hareketle birlikte doğru beslenmenin de önemini fark etmiş, bu düsturu bizzat uygulamış ve bu doğrultuda organik, glutensiz, vegan gıda ürünleri üretip sunarak markalaşmış, yerli bir aile firması.

Glutensiz un çeşitleri, vegan ürünler, ham çikolata ve kakao ürünleri, yulaf ezmesi, sağlıklı atıştırmalar, organik baharatlar, hepsi özenle seçilmiş pek çok ürünü bünyesinde barındırıyor Güzel Gıda.

Ürün gamının %88’i, yurt içi & yurt dışında geçerli Organik Tarım sertifikalarına sahip olan, Glutensiz, Vegan/Vejetaryen diyete uygun, Helal & Kosher ürünleriyle Güzel Gıda; lezzetli ve organik çikolata çeşitleriyle de göz dolduruyor.

Ekiminden hasadına hiçbir sentetik ilaç, atık, gübre, koruyucu teması olmayan tertemiz ağaçlardan toplanan ürünler; buharlı sterilizasyondan geçirilip kavanozlanarak direkt olarak sofralarımıza ulaşıyor.

Soya ürünü, kuvertür, glüten içermeyen, tamamen el işçiliği olmalarıyla öne çıkan çikolatalarıyla Güzel Ada Gıda; sofralarda güvenle tüketebileceğimiz ürün yelpazesine sahip.

Güzel Ada Gıda Çikolata Çeşitleri

Organik, vegan, sağlıklı ve glutensiz beslenme ürünleri konusunda iddialı olan Güzel Gıda’nın organik çikolataları da çeşit çeşit.

 • Organik sertifikalı, %70 saf kakao, organik elma suyu konsantresi, organik kakao yağından üretilmiş, herhangi bir soya ürünü, kuvertür, glüten içermeyen, Vegan Organik Sade Çikolata,
 • Organik sertifikalı, %75 saf kakao, organik elma suyu konsantresi, organik kakao yağı ve organik ham kakao parçacıklarından üretilmiş, herhangi bir soya ürünü, kuvertür, glüten içermeyen Vegan Organik Kakao Parçacıklı Ham Çikolata,
 • Organik sertifikalı, %70 saf kakao, organik elma suyu konsantresi, organik kakao yağı, organik kurutulmuş incir parçacıkları, organik seylon tarçınından üretilmiş, tamamen el işçiliğiyle meydana gelmiş, içinde soya, kuvertür, glüten bulunmayan meyveli tatlı çikolatalardan Vegan Organik İncir Tarçın Çikolata,
 • Organik sertifikalı, %70 saf kakao, organik elma suyu konsantresi, organik kakao yağı, organik kurutulmuş vişne parçacıkları, organik Açaiden üretilmiş, soya ürünü, kuvertür ya da glüten içermeyen meyveli tatlı çikolatalardan Vegan Organik Ham Açai Vişne Çikolata,
 • Organik Sertifikalı, %70 saf kakao, organik elma suyu konsantresi, organik kakao yağı, organik kurutulmuş çilek parçacıkları, organik chili (acı) biberden üretilmiş, soya ürünü, kuvertür, glüten bulunmayan, şaşırtıcı tatlara açık yetişkinler için üretilmiş Vegan Organik Chili Çilek Çikolata, Güzel Ada Gıda’nın mis gibi, lezzetli çikolataları arasında yer alıyor.

Bu çikolatalar da tüm Güzel Ada Gıda ürünleri gibi glutensiz, vegan ve organik.

Helal, kosher ve organik sertifikalı tüm çikolatalar gönül rahatlığıyla tüketilebilecek, tertemiz ve leziz ürünler.

Güzel Ada Gıda’nın tüm vegan çikolatalarından satın almak ve sipariş vermek için Güzel Gıda Çikolatalarının da bulunduğu Sağlıklı Atıştırmalıklar bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Organik, Glutensiz Çikolatalar Nerelerde Kullanılabilir?

Çikolataların Kullanım Alanları

 • Çikolata, olduğu haliyle bir atıştırmalık olarak tüketilebilir.
 • Çay, kahve yanında ya da sadece kendisi, tatlı niyetine tüketilebilir.
 • Bunun yanı sıra Güzel Gıda Sade çikolata ve kakao parçacıklı çikolata seçeneklerini eriterek tatlıların üstüne sos olarak ya da kıvam, tat vermesi için içinde kullanabiliriz.
 • Çikolatayı benmari usulü eriterek meyveler veya atıştırmalıklarla birlikte sıcak sos olarak kullanabiliriz.
 • Çikolatayı ince ince kıyarak tatlı malzemelerimizin içine katabiliriz.
 • Çikolatalı kek tariflerimize ekleyebiliriz.
 • Çocuklar için sağlıklı atıştırmalıklar olarak değerlendirebiliriz.

Çikolata Tüketmenin Faydaları Neler? Çikolatanın Faydaları Nelerdir?

Çikolata Neye İyi Geliyor?

Neredeyse herkesin çok sevdiği bir tat olan çikolatanın ana maddesi kakao aslen, ebegümecigiller familyasına ait ikiçenekliler sınıfından bir bitki imiş.

Ilıman iklim şartlarını ve yağmurları çok seven kakao bitkisinin boyu 4-8 metre uzunluğa kadar erişiyor.

Düzgün tüketildiğinde çeşitli faydaları olduğu söylenen, tatlı ve lezzetli bir besin olan çikolatayı tükettiğimizde şüphesiz modumuz yükseliyor.

 • Antioksidanlar içeren çikolatanın sinir sisteminin zamanla körelmesini önlemekte işlevsel olduğu söyleniyor. Ayrıca çikolatanın beyindeki serotonin seviyesinin yükselmesine yardımcı olduğu, beynin algılama gücünü artırdığı belirtiliyor.
 • Kafein içeren kakao, doğal bir uyarıcı olarak biliniyor. Dolayısıyla ondan üretilen çikolatanın da, amino asitlerin de sayesinde çok iyi bir stres giderici olduğu, stresi yatıştırdığı biliniyor.
 • Ayrıca çikolatanın, doğal bir idrar söktürücü olduğu da özellikleri arasında sayılıyor. Bu özelliği sayesinde, yüksek tansiyonun düşürülmesini sağlayabileceği söyleniyor.
 • Sütsüz ve şekersiz saf çikolatanın içeriğinde bulunan kafein sayesinde, kandaki şeker seviyesinin dengelenmesine yardımcı olduğu da çikolatanın özellikleri arasında sayılıyor.

Güzel Ada Gıda’nın tüm çikolataları sütsüz, rafine şekersiz. Dolayısıyla tüm çikolata çeşitlerini gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Güzel Gıda çikolataları ayrıca hiçbir hayvansal yağ da içermiyor. Bu özelliğiyle de vagan çikolatalar listemize ilk sıralardan girişini yapıyor.

Uzmanlar günde 25 gramdan fazla çikolata tüketmememizi öneriyorlar, bu da yaklaşık 2 – 3 kare çikolataya denk geliyor. Bu demek oluyor ki günde iki – üç kare çikolatayı geçmeden tüketirsek çikolatanın faydalı özelliklerinden yararlanabiliriz.

Ham Kakaonun Faydaları Neler? Kakao Neye İyi Geliyor?

Madem Güzel Gıda çikolatalarının ana maddesi organik ham kakao, o zaman ham kakaonun faydalarına daha yakından bakalım istedim.

Her şeyden önce öğrendim ki işlenmiş kakao ve ham kakao arasında çok büyük farklar varmış. Peki, neden ham kakao kullanmalıyız?

 • Ham kakao çekirdeklerinin içerisinde bulunan lifin tok kalmamıza yardımcı olduğu belirtiliyor. Biz kakao ve çikolata tüketerek kilo almaktan korkuyoruz ancak ham kakao ile yapılmış sağlıklı hafif bir tatlı ya da ham kakaodan yapılmış bir iki parça çikolata belli ki bizi tok bile tutuyor.
 • Ham kakao içerisinde bulunan bir maddenin beynin daha hızlı çalışmasını sağladığı söyleniyor, bu yüzden daha çok bitter çikolata tüketmemiz öneriliyor.
 • Ham kakaonun, cildin erken yaşlanmasını önleyici özellikler barındırdığı da söyleniyor.
 • İşlenmemiş kakaonun aynı zamanda müthiş bir magnezyum kaynağı olduğunu biliyoruz. “Anti stres minerali” olduğu bilinen magnezyumun, kas gevşetici etkisinin yanı sıra enerji üretimi, adet ağrıları ile baş etmek, vücut ısısını kontrol etmek gibi konularda önemli olduğu belirtiliyor.
 • Ham kakao, magnezyumun yanı sıra demir ve kalsiyum kaynağı olarak da iyi bir seçenek olarak tavsiye ediliyor, 2 kaşık ham kakaonun günlük demir ihtiyacımızın yaklaşık %15’ini, kalsiyum ihtiyacımızın da %4’ünü karşıladığı söyleniyor.

Güzel Ada Gıda Çikolata Seti

Güzel Gıda’nın indirimli güzelleri mevcut. Bunlardan biri de ekonomik Organik Çikolata Seti. Bu sette,   85 Gr Organik İncir Tarçın Çikolata , 85 Gr Organik Açai Vişne Çikolata, 85 GR Organik Chili Çilek Çikolata , 85 Gr Organik Parçacıklı Çikolata ve 85 Gr Organik Sade Çikolata bulunuyor.

Lezzetli ve çeşitli organik, vegan, glutensiz çikolatalara bu avantajlı paketle ulaşmak, sevdiklerimize hediye etmek mümkün.

Güzel Ada Gıda Ürünleri ile Kendi Çikolatanı Kendin Yap

Güzel Gıda’nın organik kakao yağı, organik ham kakao, organik hindistancevizi yağı, organik seylon toz tarçın, organik kakao parçacıkları gibi ürünleriyle de kendi çikolata tarifinizi kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Güzel Ada Gıda’nın Çikolata Dükkânı ismini verdiği seti buradan satın alarak çikolata yapımı için gerekli ana malzemeleri de avantajlı fiyatlarla temin edebilirsiniz.

Güzel Gıda online sipariş için web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Güzel Gıda Ürünleri ile yapabileceğiniz sağlıklı ve çeşitli tariflere buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz