İdeal Saç Bakımı Nasıl Yapılır

0

Bakımlı saçlara sahip olmak için, bakımınızı eksiksiz bir şekilde yapmanız, doğru ürünleri kullanmanız önemli. Hem saç telleriniz için, hem de saç deriniz için ihtiyaç duyulan gerekli bakım ürünlerini, doğal bileşenleri sunduğunuzda saçlarınızda eşsiz bir ferahlık, doğal bir güzellik elde edebilirsiniz. Sadece şampuan ve krem kullanarak  saç bakımı ritüelinizi pek de tamamlamış sayılmazsınız.  Bakım maskesi ve besleyici yağlar gibi destekleyici ürünler kullanarak kısa süre içinde sonuç alabileceğiniz etkili bir bakım yaratabilirsiniz. Peki saç bakımında nelere dikkat edilmeli, hangi konulardan uzak durulmalı?

Saçlar Çok Sıcak Suyla Yıkanmamalı

Saç bakımında en çok dikkat edilecek konuların başında, saçları yıkarken çok sıcak su tercih etmemek yer alıyor. Saçların diplerinde, derimizde bir miktar yağ yer alır ve sağlıklı saçlarda bu yağa her zaman ihtiyaç vardır. Çok sıcak su ile saçları yıkadığınızda bu yağ ortadan kalkar. Saçlarınızı yıkarken, bakım kremi ya da şampuan ile birkaç kere yıkayıp tamamen duruluyorsanız, saçlarınızın bir noktada kuruduğunu hissedebilirsiniz. Bu durum iyi bir etki yaratmaz, belirttiğim gibi saçlarda bir miktar yağ kalmalıdır. Soğuk su kullanarak yıkadığınızda ise bu durum saç derisinde dolaşımı artırır ve bir canlılık yaratır.

Saç Bakım Yağlarıyla Saçlarınızı Besleyin ve Kuvvetlendirin

Bakım yaparken, kırıklara karşı ya da kuru saç tipine sahipseniz bakım yağlarıyla saçları beslemek, kuvvetlendirmek ve nemlendirmek faydalı bir etki yapacaktır. Düzenli olarak besleyici yağlar kullanmanın en büyük avantajı, zaman içinde saçları yumuşatması ve şekil vermeyi kolay hale getirmesidir. Buna ek olarak saçların yumuşaması, kırılmalara karşı daha dirençli olması anlamına da gelir. Bu nedenle kırıkları uçlardan aldırmaya da gerek kalmayabilir.

Saç Bakımında Etkili Ürünleri Kullanın

Cilt bakımının genelinde olduğu gibi saç bakımında da doğru ürünler, ideal  bir şekilde kullanıldığında istenen etkiyi yaratabilir. Bakım kremi ve besleyici yağların yanı sıra, bakım maskesi gibi seçenekler de bakımlı, sağlıklı bir saç için önemlidir. Saçların vitamin ve mineraller bakımından iyi bir şekilde beslenmesi, daha güçlü, sağlıklı ve hacimli olmasını sağlar. Saçlarınızda istediğiniz ferah ve güzel yapı için, L’Occitane  bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz.

L’Occitane Saç Bakım Ürünleri Arasında Seçtiklerim

Aromakoloji Yoğun Onarıcı Saç Bakım Yağı

Saçları onaran Aromakoloji Yoğun Onarıcı Saç Bakım Yağı, hasar görmüş saçların uçlarını güçlendirir, kırık saçları besler. Masaj ile uygulanan yağ, bakımlı saçlar için en faydalı ürünlerden. Yıkanmadan önce uygulayabileceğiniz gibi daha etkili bir çözüm için  maskenizin içine birkaç damla damlatıp saçlarınıza uygulamayı da öneririm. Besleyici Melek otu, rahatlatıcı ve düzenleyici ylang-ylang, tatlı portakal, rahatlatıcı lavanta ve sardunya esaniyel yağ kompleksi içeren bu bakım yağı, saçları dipten uca etkili bir şekilde korur ve onarır.

Aromakoloji Onarıcı Maske

Aromakoloji onarıcı maske, saç bakımında etkili içeriği ile öne çıkıyor. Kırık saçları onaran maske, aynı zamanda kusur ve hasar görmüş saçlar için de güçlendirici etkiye sahip. Yıkanmadan önce saç diplerine ve saçlara masaj yaparak uygulayın, beş dakika kadar bekleyin. Arından iyice arındırın.

Aromakoloji Besleyici Maske

L’Occitane’nin en sevilen, kuru saçlar için geliştirilmiş Aromakoloji Besleyici Saç Maskesi,  içerdiği sedir, lavanta, papatya, limon ve okaliptusun esansiyel yağlarının gücüyle saçları yoğun bir şekilde besler ve yumuşatır. Düzenli uygulandığında saçlar esneklik kazanır, sağlıklı bir ışıltıya sahip olur.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz