iFLYtoronto

0

Toronto’da kapalı alanda bir etkinlik yapmak istiyorsanız iFLYtoronto benzeri görülmemiş bir deneyim olacaktır. Konfor alanınızdan çıkıp ayaklarınızın yerden kesileceği daha da açık olmak gerekirse uçacağınız bir güne hazırsanız, serbest düşüş keyfini yaşamak, dünyaya bir de yukarıdan bakmak istiyorsanız Kanada’nın ikinci simülasyon aracında mutlaka zaman geçirmelisiniz.

Daha önce sosyal medya ve televizyonda reklamlarında sık sık karşımıza çıksa da bizim iFLYtoronto ile tanışmamız kızıma gelen bir yılbaşı hediye kartı ile oldu. Arkadaşlarımız Münire ve Michael Armstrong Duru için, dört uçuştan oluşan bu deneyimi hediye etmişlerdi ve biz de Ontario gibi Kanada’nın bazı eyaletlerinde kutlanan Family Day, yani aile gününde bu hediyeyi kullanmaya karar verdik.

Toronto’ya yaklaşık yarım saat uzaklıkta Oakville’de bulunan iFLYtoronto’ya girdiğimizde önce kişisel hesaplarımızı oluşturduk. Sonrasında yukarı çıkıp, Duru’nun birlikte uçacağı ekip ve eğitmeni bekledik. Beklerken önceki grup üyelerinin uçuşlarına şahit olduk. Gerçekten insan biraz ürküyor önceleri. Örgüden bir zemin üzerinde, yaklaşık 20 metre yüksekliğinde uçuş alanı bulunan araçta, bir o yana bir bu yana uçan kişileri görmek keyifli olsa da insanın içini bir tuhaf yapıyor. Hele ki birazdan biricik kızınız uçacaksa…

Eğitmen tarafından önce 7 kişilik ekip, eğitim odasına alındı. Sonrasında özel kıyafetler, gözlük, kask ve kulak tıkaçları dağıtıldı. Uçuş sıraları belirlendi ve işte ilk uçuş başladı.

Hava akışının saatte 175 km’lik bir hızda geçtiği 45 fit yüksekliğinde 14 ayak silindirik çaplı bir dikey tüp düşünün ve içinde bir kasırga gücü ile uçtuğunuzu varsayın. Ben deneyimlemediğim için kızımın anlattıklarını paylaşıyorum. İlk uçuş 1 dakika sürüyor, daha çok öğrenmeye yönelik. Duru ilkinde epey tedirgindi. İkinci uçuşta daha rahattı ve keyfini sürdü ikinci 1 dakikanın.

Son uçuş, eğitmenle birlikte iyice havalandıkları hatta ufak çapta gösteri yaptıkları iki dakikaydı. Ekiplerinde otuzlu, ellili yaşlarda kadın erkek olduğu gibi, altı yaşında çocuk da vardı. Yani yaş sınırı yok, kilo sınırı yok sadece her birinin belli şartları var. 18 yaş altı için ebeveyn onayı gerekiyor örneğin.

Uçuşlar kısa olsa da, öncesindeki hazırlık, sıra bekleme derken 2-2,5 saatiniz geçebiliyor burada. Aynı zamanda doğum günleri için de özel bir kutlama salonu ve özel uçuş paketleri mevcut. Rezervasyon kesinlikle şart.

Toronto’ya gelip yapmadan dönmeyin listeme eklediğim aktivitelerden olan iFLtoronto’da fiyatlar tamamen seçeceğiniz paket türüne bağlı. Uçuş saatleri ise haftanın yedi günü 09: 00-22: 00 arası.

Uçtu uçtu Duru uçtu…

Adres: 2007 Winston Park Drive,Oakville,  L6H 6P5

Telefon: (289) 795-4000

iflytoronto.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz