İlham Veren Kadınlar 1- S.Tuğbay Domaç

0

İlham veren kadınlar uzun zamandır yazmak için bir bölüm ayırmak istediğim ama bir türlü hayata geçiremediğim projelerimdendi. Ne zaman çevremde hayatının sorumluluğunu eline almış, kimi zaman sıfırdan başlamak pahasına elini taşın altına sokup başarıya ulaşmış kadın hikayeleri artmaya başladı artık zamanı dedim. Hayalime Dokun konferanslarımda dinlediğim hikayeler, bir yerlerde bir şekilde tanıştığım kadınlar, hikayelerini bana yazan kadınlar hepsinin köşemde yeri hazır.

İşte ilham veren kadınlar köşemin ilk konuğu S.Tuğbay Domaç.

 Tuğbay Domaç

İzmir doğumlu Tuğbay Hanım en büyük hayalini 18 Mart Üniversitesi’nin Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde  okuyarak gerçekleştirmiş. Çalışma hayatına İstanbul’da genç bir seramik sanatçısı olarak başlamış fakat maddi olarak beklentisi karşılanmayınca iktisat okumaya karar vermiş. Açık Öğretim’de bu bölümü okurken aynı zamanda bankacılık hayatı başlamış. Yedi yıl çalıştığı bu sektör aslında Tuğbay Hanım’ın kişiliğine hiç uygun değilmiş. O daha aktif olabileceği, hobi gibi yapıp aynı zamanda bunu mesleği haline getirecek bir alanda çalışmak istemiş hep.

Çamuru şekillendirme ve renklendirme sevgisi insanlarla birebir çalışma isteğiyle birleşince kozmetik uygulama ve satış işine girmiş. Beş yıldızlı bir otelin spa bölümünün estetisyeni iken masaja olan ilgisi ve yeteneğini keşfeden Tuğbay Hanım işte o zaman gerçek şifayı bulduğunu dile getiriyor.  Masaj konusunda pek çok eğitim alırken aynı zamanda hem kendi bedeni şifalanıyor hem de başka bedenlere şifa veriyordu.IMG_4893

Tüm bu süreci anlatırken zaman zaman nasıl hayal kırıklığına uğradığını, en yakınlarından darbeler aldığını söylemeden geçemiyor, tüm bunlarla başa çıkmasını sağlayan şey yaptığı işe olan inancı ve hedefleri olmuş kuşkusuz. Ne istediğini çok iyi bildiği gibi ne istemediğini de belirlemiş Tuğbay Hanım ve yola böyle devam etmiş.

Nişantaşı’nda ziyaret ettiğim Tuğbay Domaç ile bir seans çalışma fırsatı buldum. İşini yaparken öylesine konsantre oluyor ve inanıyor ki size de güven veriyor. İyi ki kendime zaman ayırmışım derken başlıyor güzel hisler. Peki ne gibi hizmetler sunuyor Tuğbay Hanım?

Yaz mevsiminin başladığı şu günlerde kadınların en büyük sorunu selülit ve fit görünme konusunda hızlandırılmış paketleri mevcut. Tamamen bitkisel ürünler ve manuel terapi ile inceltici bakım ve selülit bakımı uygulaması yapmakta. Aslında bir dolaşım bozukluğu olan ve deri altında rahatsız bir görünüm yaratan selülitin en etkin ve hiçbir yan etkisi olmayan yöntemi manuel terapi yani masaj yöntemi ile kökten çözümü konusunda çok iddialı. Tamamen bitkisel içerikli bir ürün olan Wane Slimming Cream kullanarak ,lenf drenaj ve masajın etkisi ile tüm vücutta uyguladığı 8 günde 8 cm uygulaması var ki, bu konuda inanılmaz başarılı.

Aynı zamanda Reiki terapisti olması nedeniyle yapmış olduğu tüm bakımların içindeki şifayı evrensel şifa enerjisi kanalı ile taçlandırıyor Tuğbay Hanım.

Cilt bakımında anti aging ve toparlayıcı bakımı çok fazla tercih ediliyor. Son yıllarda pek meşhur olan fakat Tuğbay Hanım’ın yıllardır kullandığı somon havyarı bakımı lifting konusunda şahane sonuçlar yaratıyor.

Masaj uygulamalarının başlıcaları; klasik masaj, aromaterapi, lenf drenaj, selülit ve spor masajı.

IMG_4905

SELÜLİT MASAJI

Selülit  son yıllarda aktif çalışma hayatında bulunan bayanların korkulu rüyası haline geldi. Bu oluşumun başlıca nedeni dolaşım bozukluğu olup eskiye göre daha aktif olan kadının daha durağan fiziki aktivitesi sonucundaki bedeninin hediyesidir. Yapılan araştırmalara göre eski kadın figürlerinde rastlanmayan bu sıkıntılı oluşum gelişen teknoloji ile bir hayli yaygınlaşmıştır. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk cilt altındaki yağ dokusunun artması ve toksinlerin birikmesi doku görünüşünü etkiler ve selülit oluşur.

Selülit masajı kan ve lenf dolaşım sistemini harekete geçirerek dokuların oksijen alarak kendini tazelemesi mantığı ile çalışır. Bu masaj lenf bölgelerini minik basınç hareketleri ile açıp  metabolizmayı hızlandırarak kan dolaşımını sağlıklı bir şekilde düzenler ve toksinlerin atılmasını sağlar.

Selülitlerden nasıl kurtuluruz

Öncelikle başlangıç aşamasında günlük su içme miktarının minimum 1,5-2 lt olmasına özen göstermek gerekiyor. Ödem atıcı tarzda beslenme yöntemleri, yağ yakıcı aktivitelerin günlük yaşamın içine yerleştirilmesi ve bir uzman eşliğinde yapılacak olan selülit masajı bu tedavinin başarısı için çok önemlidir.Uzman eşliğinde yapılan Selülit masajı hem bedeni hem ruhu disipline edecek ve amacınıza ulaşmada size en büyük yardımcı olacaktır.

LENF DRENAJ

Lenf drenaj sistemi vücudumuzda biriken ödemlerin atılmasını sağlayan hücre ve dokulara besin taşıyan kısacası vücudumuzu yenileyen beyaz kan dolaşımına denir.

Lenf Dolaşım Sistemini Neden Hızlandırmalıyız

Vücudumuzdaki kanı dolu bir havuzun suyu olarak düşünürsek filtre sistemi sağlıklı çalışmayan bir havuzda yüzmek ne denli keyif verir? Vücudun lenf sistemini de buna benzer, bizi tazeleyen ve temizleyen filtreler ve taze kan oluşum hızı. Ayrıca vücudun lenf sistemi ne kadar hızlı olursa vücutta biriken zararlı ve gereksiz maddeler o denli hızlı temizlenir.

Lenf Drenaj Hangi Tedavilerde Kullanılır?

– Hastalık sonrası vücutta oluşan ödemlerde,
– Selülitleri gidermede,
– Zayıflama tedavilerinde – destekleyici olarak,
– Hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesinde – destekleyici olarak ve nekahat dönemi sonrası,
– Vücutta biriken toksinlerin atılmasında,
tedavi edici ve destekleyici olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Kendine yeniden bir meslek yaratan, hayatının direksiyonunu eline alan, hayatın onu yönetmesine değil, onun hayatını yönetmesine izin veren, problem yaratan değil çözüm üreten tüm kadınlar adına Tuğbay Hanım’a kocaman bir alkış izninizle.

Kendisine ulaşmak için;

0532.609.42.01

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz